Alavatsalla kipuja, rv 40
Rv 39+3 meneillään. Viime yönä oli menkkamaisia kipuja alavatsan kohdalla. Vauvakin potki niin kamalasti ettei koskaan ennen ja ajattelin että nyt se taitaa tulla pihalle. Mutta ei mitään kuitenkaan tapahtunut. Mitä tuo jomotus sitten oli? Ei muuttunut supoistuksiksi vaikka jo niin odotin sitä.
Kommentit (3)
Selvä juttu sitten. Tämä on toinen yö kun niitä on sitten, oli muutama päivä sitten samanlaisia. Harmiillista kun aina yöllä.. : )
ja vauva mylläs ihan hirveästi eilen ja ku sen lisäksi supisteli ihan kunnolla, ni oli jostain syystä aika hankala olla. aika monta tuntia mä kuulostelin oloa, mutta ajattelin, että nukun nyt kuitenkin sen, mitä pystyn, ihan kotona ja lähdetään ku on pakko.. kummasti hiipu supistukset.. tosin tätä mulla on ollu kaksi edellistäkin raskautta.. supistelee monta päivää suht säännöllisesti ennen ku sitten oikeasti käynnistyy synnytys.. mutta ne menkkamaiset kivut kyllä kuulostaa kovasti siltä, että elimistö valmistautuu synnytykseen..
että voimia koitokseen
Minulla ollut menkkakipuja, välillä aika hirveitäkin polttoja rv 36 asti. Nyt menossa 37+4.