Autolla Tallinnaan, millä laivalla?
Pääseekö ihan jokaisella Tallinnan laivalla? Vai vaan joillakin tietyillä.
Aikomus siis ottaa hotelli jostain kauempaa ja autolla ajella pitkin kaupunkia.
Ja seuraavana päivänä takaisin.
Kommentit (6)
Näillä laivoilla pääsee hyvin Tallinnaan. Kesällä kannattaa ostaa matkaliput ajoissa. Pahimpina ruuhka-aikoina laivat täynnä (autoja).
http://www.tallinnanmatkat.com
tallinkilla ja eckeröllä ollaan menty auton kanssa,molemmat toimivat. pelkkää siirtymiseen meren yli on tuo halvempi ekcerrökin hyvä,taxfree ollaut riittävä ja buffetti parempi kuin viikkarilla.
Eckerö halvin mutta kälysin
Jos tarkoitus on matkustaa meren yli, ei kai sillä paatin tapeteilla ole mitään väliä? ja eckeröllä parhaat safkat.
laivalla, joka lähtee helsingistä 11.30 ja takasin pääsee jollain joka on seuraavana päivänä 20 satamassa.
Vaikea uskoa.
Mun yks kaveri väitti, että autolla pääsee vain jollain viikkarin laivalla, joka lähtee helsingistä 11.30 ja takasin pääsee jollain joka on seuraavana päivänä 20 satamassa. Vaikea uskoa.
Eli lähtö Katajanokalta 11.30 saapuminen Tallinnaan 14.00. Nelisen tuntia aikaa tehdä ostokset ja takaisin lähtö Tallinnasta 18.00 saapuu Helsinkiin 20.30. Sunnuntaisin paluulähtö on tunti/puolitoista tuntia aikaisemmin.
Tosi kätevä aikataulu jos on vaan viinaostoksilla.
Yhtiöitä ovat Viking Line, Tallink ja Eckerö Line.