MISTÄ "lasiset" vetimet: IKEA STÅT valkoinen keittiö
Etsin keittiöömme kirkkaita (siis muovia tai lasia) olevia nuppivetimiä. näin jossain pienessä sisustusliikkeessä Tampereella sellaisia ja haaveilen niitä keittiöömme. (En nyt mitenkään muitsa liikkeen nimeä enkä asu siellä)
OSAISIKO joku auttaa, nuo vetimet olivat sellaisia kulmikkaita, joissa oli hopeinen alaosa, tai siis se osa, joka tulee ovea vasten =).
Minkälaiset vetimet mielestänne sopivat IKEAN STÅT -keittiöön? Meillä on täysvalkoinen keittiö kodinkoneita myöten. Lattia vanhaa lankkua. Verhoilla ja pöydällä sekä tuoleilla ajattelin tuoda väriä =). Esim. erivärisiä pinnatuoleja jne. Kuulostavatko mustat vetimet liian jyrkiltä? Lattialle ovensuuhun sitten sellainen virkattu pyöreä musta matto (halkaisija 60 tai 90cm) =).
VINKKEJÄ KIITOS!!!!!
Koko keittiön muuhun kalusteisiin jne. =)