Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Jatkouimakoulua hallissa Tampereen seudulla?

Vierailija
08.08.2010 |

Onko tietoa kellään? Tampereen kaupungin sivuilla oli jotain, mutta ryhmät olivat jo täynnä eikä me sitä paitsi olla tamperelaisiakaan. Oma kunta ei järjestä uimakoulua kuin kesällä. Onko kansalaisopistoilla tms. jotain uimakouluja?



Lapsi oppi nyt loppukesästä uimaan ja olisi kiva pitää taitoa yllä, ettei pääse unohtumaan. Jos järjestettyä ohjelmaa ei löydy, käydään sitten muuten vain uimahallissa, mutta ajattelin, että voisi olla hyvä olla jotain ohjattua harrastusta.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
08.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika täynnä sielläkin jo ryhmät. Sain oman lapsen yhteen ryhmään mutten kummiskaan siihen mihin oisin halunnu. Ei oo tosiaankaan helppoo löytää sopivia ryhmiä. Moniin paikkoihin täytyy oll heti ilmoittautumas tai menee ohi suun.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla