Suren jo nyt helteiden päättymistä :(...Tää oli ihana kesä!
Kommentit (12)
muuten on lapsilla turhan tukalaa koulussa.
ihan hulluna nyt kesänä, hiki vaan virtaa. Ah tätä ihanuutta. Äsken pyöräilin meen rantaa pitkin useita kymmeniä kilsoja, oli mahtavan tuntuista, tuuli hyväili kasvoja ja huoli ei painanut. Kyl meitä nyt pidetään hyvänä! kiitos!!
Nyt ei enää tunnu ihan samalle. Ei pysty nauttimaan samalla tavalla.
kun lumet alkoi sulaa ja hiihtokausi loppui, mutta innostuinkin tänä kesänä entistä enemmän pyöräilystä. :) Ja kohtahan se on taas uusi talvi. Älä sure, kesä ei ole vielä ohi ja uusi tulee ensi vuonna! Vielä enemmän siitä osaa nauttia, kun sitä joutuu vähän odottamaan.
Mä en saa näistä säistä tarpeekseni :).
Kyllähän tämä ihana kesä aikanaan loppuu ja lämpimät ilmat ja sitten saat taas palella kuukausikaupalla. Mutta toivottavasti ensi kesänä on vieläkin pidempään hellettä!! :)
nädä rumien ihmisten hikistä ja paljasta ihoa.
Mä en saa näistä säistä tarpeekseni :).
mut se rajoittui keski-Suomesta alas päin. Et se siitä :(
Ei sen puoleen, viime talvikin oli unelmatalvi. Kesällä pitää olla lämmin ja talvella kylmä, sillon asiat hyvin:)
Kesä jatkuu vielä kuukauden!