Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ympärileikkauksesta kysymys?

Vierailija
18.07.2010 |

Mitä se tarkoittaa, miksi sellaista tehdään?



Eiköhän Jumala ole luonut ihmiset sellaisiksi kuin on tarkoitettukin. Tulee mieleen joku Dobermannien häntien typistys tms.



En oikeasti tiedä, kertokaa?!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aavikko-olosuhteissa paha tulehdus oli kuolemaksi. Siksi Afrikan ja Lähi-Idän kansat uskonnosta riippumatta (myös kristityt) yleisesti ja perinteisesti ovat ympärileikkauttaneet poikalapsensa. Tyttöjen ympärileikkaus taas lähtee ajatuksesta estää naisen sukupuolielämä ennen avioliittoa,eikä ole millään puolusteltavissa.

Vierailija
2/4 |
18.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos sitä on muinoinkin jo niin harrastettu? Jaiks!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
18.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kannattaa käydä katsomassa ja kertoa sitten, että pikkujuttu. Varoitus, ei sovi herkille!



Niin, onhan naistenkin ympärileikkausta harrastettu jo vuosituhansia, ei se tee siitä yhtään sen oikeutetumpaa.

Vierailija
4/4 |
18.07.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

uskonnollinen juttu.

Tyttöjen ympärileikkaus on eri juttu, sen tarkoitus on poistaa tytöiltä/naisilta seksuaalinen mielihyvä, en edes tiedä mihin uskontoon se kuuluu?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme neljä