keskenmenoa seuraavat kuukautiset?
moikka,
olisi kiva, jos joku voisi kertoa, kuinka kauan on kestänyt keskenmenon jälkeen ekojen kuukautisten tulo. mulla oli keskeytynyt keskenmeno ja sen jälkeen tehtiin lääkkeellinen tyhjennys. nyt on kuukausi kulunut, eikä menkkoja näy. mietin, että mahtaakohan mennä vielä kovinkin kauan.
tietty se, miten muilla on mennyt, ei suoraan kerro mun tilanteesta, mutta jotain vinkkiä siitä voisi ehkä saada.
kiitos.
Kommentit (7)
Keskeytynyt keskenmeno, lääkkeellinen tyhjennys.
Normaali kierto n. 26-27 vrk. Keskenmenon jälkeen seuraavat kuukautiset tulivat n. 5 viikkoa keskenmenosta.
Tsemppiä! Sitten meni 2 kk kunnes seuraavaksi raskauduin, toisista menkoista keskenmenon jälkeen siis ja nyt rv 15.
kiitos vastauksestasi ja kannustuksesta! kiva kuulla, että oot noin pian tullut raskaaksi uudelleen, se valaa vähän uskoa muhunkin. onnea raskauden kanssa, oot jo kohta puolivälissä :-)
onko muilla kokemuksia?
- ap -
keskeytyneen keskenmenon jälkeen lääkkellinen tyhjennys, sen jälkeen vuotoa yhteensä noin 2kk (jälkitarkastuksessa ok ja muutenkin lääkärissä ravasin) ja lopulta kaavintaan. tästä tasan 4viikkoa ja kuukautiset. loppu hyvin kuitenkin eli ekasta oikeasta kierrosta raskaaksi ja vauva syntyikin kierron mukaisena la:na.
oliko sun vuoto koko ton 2 kk ihan kunnon vuotoa? mulla on nimittäin jatkunut sellainen pieni tuhru nyt jo tän nelisen viikkoa, mutta varsinainen vuoto kesti reilun viikon. olisi kurjaa, jos tää ei olisikaan tällä oli, ihan tarpeeksi syvältä jo muutenkin, ja kaavinta olisi kyllä ihan surkea loppuhuipennus.
kiva kuulla, että sulla kuitenkin kaikkinensa kävi noin hienosti! teillä kummallakin on mennyt tosi lyhyt aika siihen, että ootte tulleet raskaaksi, kävisipä mullakin samanlainen tuuri. tän ekan, nyt kesken menneen aikaan saaminen vei jo oman aikansa, turhan kauan.
jos vielä muita kommentteja on, lukisin nekin kiitollisena.
- ap -
mutta ehdin plussata kunnolla kuitenkin. Menkat tulivat viikon verran myöhässä ja raskaus alkoi heti seuraavasta kierrosta.
Tuolla nyt tuhisee maailman rasittavin ja rakastettavin tyttö! Toivottavasti tärppää pian taas!
vaikuttaa siltä, että keskenmenon jälkeen raskaaksi tuleminen pian on kovinkin yleistä, vai onko tähän ketjuun vaan valikoitunut jotenkin super-hedelmällisiä tyyppejä?
kaikki niin onnekkaita, ettei teille ole sattunut keskenmenoja? sehän olisi hienoa, mutta ei auta mua tiedonjanossani.