Mies toi taas jatkoille kotiiimme räyhäjengin...
Mies toi taas jatkoille kotiimme räyhäjengin. Minulla on huomenna aikainen aamu, töihin meno. Miehen kavereihin ei puhe tehoa, ovat ihan kännissä. Saavat tietysti jäädä nukkumaan meille, mutta itseä tässä nyt harmittaa, kun aamu on aikainen. Onko muilla tällaista?
Kommentit (12)
Mä olen itse joutunut kokemaan sitä kun vanhemmat dogas ja toi kavereitaa meille jatkoille. Päätin että mun lapset ei joudu sitä kokemaan ja eivät ole joutuneet.
Vaikka mulla ei olis lapsia, niin tuskin olisin kestänyt miestä joka ei anna mun nukkua rauhassa. Hirveetä!
ja tulit tän tiedon meille ilmoittamaan
Sun ei tarvi sietää tuota. Ei vaikka olisi lomaa molemmilla, mutta ei etenkään, kun olet itse menossa aamulla töihin! Miehesi voisi vähän ajatella suakin>:-/. Itse olisin tosi pahalla tuulella, oikeastaan olisin ajanut sen porukan ulos..tosin meillä tuommoista ei edes tapahtuisi ollenkaan.
Minä juttelisin kyllä asiasta vakavasti kun mies on taas selvänä. Siis miksi hän toi kaverit teille ? Tiesihän hän sinun aikaisesta aamusta jne. Jos ymmärtää olla pahoillaan ja lupaa ettei tee enää tuollaista jatkaisin yhdessäoloa mutta jos ei tajua mitään ongelmaa niin en haluaisi jatkaa koska viimeistään sitten jos on yhteisiä lapsia niin olisi todella ongelmallista jos mies ei osaisi ollenkaan ajatella muita.
tein siitä lopun ryhtymällä erittäin vittumaiseksi akaksi, eli alkoi porukka tajuumaan että meille ei oo asiaa, ja ei ees ole ai9koihin yritellyt.Eli lopeta kiltteys.En tiedä millaisestä "räyhäporukasta2 on kyse, joten en tiedä miten kannattaa siinä vaiheessa suhtautua kun jatkoille tulevat, jos on väkivaltaan taipuvaisia, niin kannattaa varmaan antaa asian olla,ja pysyä tiukana sitten aamulla.Puhut niille kaikille, että ymmärtävät, eli et vaan miehellesi.
Sairaan itsekästä ja välinpitämätöntä.
Mun mies sais vaikka ennemmin käydä vieraissa kun tuoda juoppojengin meille edes silloin kun mulla ei ole duuniin meno aamulla.
Koti on pyhä paikka :-)
aivan karmeaa ja törkeetä. puhuin asiasta ja nyt ei ole tehnyt sitä 3 vuoteen. onneks, muuten ois kyllä ero tullut. meillä vielä 3 lastakin!!!jos mies lähtee ryyppää menee kaverille yöks.
vaihtaa sitä miestä ennen kuin saat sen kanssa lapsia...
ehkä jotain alkaa raksuttamaan senkin päässä.
t. nro 10
Onko teillä lapsia?