Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ruskovillan villahousujen sisäänajo?

09.10.2005 |

Voisiko joku ystävällisesti ihan kädestä pitäen kertoa, miten aloitan noiden villisten sisäänajon tässä vielä odotellessani vauvan syntymää. Vaatii ilmeisesti aika monta pesua? Lanoliinikäsittely jo nyt? Pyritäänkö huovuttamaan vai onko huopuminen noissa huono juttu?



Oon niin sekaisin näistä kaikista villahousujutuista. Kai pitäis ryhtyä neulomaan niitä hahtuvaisia, niistä tuntuu löytyvän helpommin tietoa ja kannustavia kommentteja.



Kiitos!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja villanpesuohjema ja lanoliinitus päälle...tai vaikka pari-kolme kertaa koneessa pyöritys ja kunnon lanoliinikylpy!=)Ruskovillat ei mene miksikään tosta koneella pesusta,ihan hivenen huovuttuvat!=)

Vierailija
2/4 |
19.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan vaan pesin käsin ja sit kylvetin lanoliinissa. 2 Kertaa vuosivat pienen läikän saumasta ekoilla käyttökerroilla, sen jälkeen ei ole kertaakaan ollu vauvan vaatteet märkänä vaikka harso on välillä tosi märkä. Tykkään ruskovilloista enemmän kun hahtuvista vaikka hahtuvatkin on paljon paremmat kun muoviset... Onnea kestoiluun.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

itsekin kyselin samaa tuossa joku aika sitten. :)



http://www.vauva-lehti.fi/keskustele/tm.asp?m=5116876&p=3&tmode=1&smode…



Vierailija
4/4 |
09.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

toivottavasti ne ei hirveesti kutistu, mulla on ne 60-senttiset.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä yhdeksän