g:Oletko pettänyt?
Useammin kuin kerran?
Tunnetko syyllisyyttä?
Tietääkö miehesi?
Onko mielestäsi kerran pettäjä aina pettäjä?
Kommentit (11)
Oletko pettänyt:
Useammin kuin kerran? - exääni petin 2kk eli kaiketi useammin kuin kerran
Tunnetko syyllisyyttä- en (olin pohtinut eroa jo 2v ennen pettämistäni)
Tietääkö miehesi? - mies on jo exä ja sai tietää pettämisestäni noin 1v eromme jälkeen yhteisen ystävämme kautta (kiitos vaan Sari)
- Onko mielestäsi kerran pettäjä aina pettäjä? - en ole pettänyt nykyistäni ja yhdessäoloa jo takana 20v joten en voi ainakaan vielä olla tuota mieltä
Useammin kuin kerran? kyllä, 55 kertaa
Tunnetko syyllisyyttä? en
Tietääkö miehesi? yhdestä kerrasta, tunnustin sen
Onko mielestäsi kerran pettäjä aina pettäjä?
Kun kerran on pettänyt on helpompi pettää uudelleen. Mutta pettäminenkin voi loppua, jos siihen on hyvä syy. Olin 5 vuotta pettämättä. Sit tuli tämä kerta jonka tunnustin.
Oletko pettänyt:
Useammin kuin kerran? - exääni petin jonkin aikaa eli kaiketi useammin kuin kerran
Tunnetko syyllisyyttä- en (olin pohtinut eroa jo 2v ennen pettämistäni)
Tietääkö miehesi? - mies on jo exä ja sai tietää pettämisestäni
En edes kadu, oli sen verran mahtavaa seksiä sen kanssa jonka kanssa petin.
Huono omatunto ehkä vähän tuli, mutta toisaalta, jos mies ei yrityksistäni huolimatta halua puhua suhteemme tilasta kahteen vuoteen, ja seksiä saa jatkuvasti ruikuttaa, niin eipä sekään suhde mitenkään hyvin mennyt.
Useammin kuin kerran? En, vain kerran
Tunnetko syyllisyyttä? Tapahtuman jälkeen kyllä mutta en enää
Tietääkö miehesi? On ex nykyään, epäili kyllä
Onko mielestäsi kerran pettäjä aina pettäjä? Kyllä, nyt tiedän että ihminen on erehtyväinen
Koska minusta se on väärin. Tilaisuuksia olisi ollut, ja halujakin mutta en silti ole niitä toteuttanut.
Mielestäni toista ihmistä ei voi pahemmin henkisesti loukata.
Minulla on ihana, rakastava mies ja harmoninen perhe-elämä. Paljon huonommin olisi voinut käydä, mutta onneksi pelastuin siltä kohtalolta.
mies ei tiedä. hän on pettänyt mua.
mä petin kerran, kait mä olen sitten aina pettäjä, vaikken ole pettänyt kun kerran.
miehestä en tiedä, mulle se on pettäjä.
Tai siis joo, kun olen suudellut ja kähminyt, mutta vastapuoli oli nainen... Tietysti se on pettämistä siinä kuin miehenkin kanssa, mutta onneksi tiesin miehen salaisesta haaveesta... ;) Ollaan saatu hyvät kiksit tuosta kerrasta seksin aikana, mä kuvailen aktin aikana millainen nainen se on ja mitä me tehtiin, mitä tekisin sen kanssa mieheni edessä ja mitä mieheni tekisi meidän kanssa...
Tunnen kuitenkin vähän syyllisyyttä enkä tee toiste - kikseistä huolimatta mieskin on ihan tyytyväinen tästä. Miehen kanssa en usko (ikinä ei voi kai luvata?) voivani pettää. En vain näe muita miehiä enää seksuaalisina olentoina, kun niimpal rakastan ja haluan omaa miestäni.
Eli olen pettäjä, mutten aina pettäjä. ;)
Kerran kuusi vuotta sitten mopo meinasi karata käsistä firman pikkujouluissa. Sain itseni kuitenkin kiinni viime hetkellä ja lopetin homman ennen kuin vaatteet alkoivat varista. Mutta ei siis tosiaan mennyt ihan niin kuin strömsössä kuitenkaan.
En pidä itseäni ollenkaan potentiaalisena pettäjänä enää.
Ja tilaisuuksia on ollut lukemattomat kerrat.