Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Todella kipeä ovulaatio :(

Vierailija
09.06.2010 |

Jo toisen kerran ensimmäisen lapseni syntymän jälkeen minulla on todella kivulias ovulaatio. Se on huomattavasti kipeämpi kuin menkat. Ennen lasta näin ei ollut koskaan. Joskus hiukan pelottaa voisiko olla muuta, mutta kun aina keskellä kiertoa ja sit parin pvän häviää, niin olen olettanut olevan ihan vain ovis. Ei mikään kiva juttu, kun vatsaan sattuu koko ajan. Välillä enemmän, välillä vähemmän :(



Yritämme toista lasta, joten hyvähän se on jos tuntee oviksen näinkin hyvin. Mutta kyllä nuo kivut tahtoo vaan tehdä sen, ettei paljoa huvita heilutella peittoa! :(



Jaksamista muillekin joilla sama "ongelma"!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ensimmäinen ovulaatio pillereiden lopettamisen jälkeen oli niin kivulias, etten pariin päivään pystynyt suorassa kävelemään. Tasoittui kyllä jo seuraavaan ovulaatioon, josta sitten raskauduin. Tavallisesti ei ole mitään kipuja.

Vierailija
2/4 |
09.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tunnen ovulaation aina hyvin, on paljon kipeempää kuin kuukautisten aikaa. Pari Buranaa niin jo helpottaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kans jokaisen lapsen syntymän jälkeen aina kipeempi ja kipeempi.. :/

Vierailija
4/4 |
09.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

joudun syömään särkylääkettä, jos meinaa saada elettyä suht normaalisti :( Olenkin lukenut useita kokemuksia siitä, että jokaisen synnytyksen jälkeen on tuo tosiaan vaan pahentunut. Eli todennäköisesti ei ole minullekaan helpotuta näkyvissä, jos saadaan lisää lapsia :( Inhottavaa tämäkin, ihan kun naisen elämässä ei olis tarpeeks kurjia juttuja ilman tätäkin!



-ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi yksi