Muita dieetillä olevia jotka yrittävät vielä "kesäkuntoon"?
Miten laihdutat? Mitkä on tavoitteesi?
Itsellä etelänmatka kuukauden päästä. Nyt painoa 68kg ja tavoite 63kg. Aloituspaino oli 73kg. Nyt olen nutrilett kuurilla. Pussien lisäksi syön porkkanoita, tomaattia, kaalia runsaasti. Ja juon vichyä litratolkulla.Lisäksi käyn jumpissa (no olen kyllä käynyt jo vuosia). Työmatkapyöräilyn aloitin lisäksi, pyöräilyä tulee yht 18km työpäivinä.
Kiusana muulla on makkaroiden lisäksi selluliitti, nyt oon ostanu selluliittivoidetta jota hieron joka päivä 1-2krt. Toivottavasti ees vähän auttas.
Kommentit (7)
Mulla taas tänään alkoi epätoivoinen yritys, kiloja pitäis saada kymmenen pois, mutta kunhan nyt edes muutama tippuis olen tyytyväinen.
Ja paino tippunut 5kg. Olo on loistava. Meinaan jatkaa pusseilla ainakin viikon, todennäköisesti kaksi viikkoa kuitenkin vielä.
kun lähtee nesteet liikkeelle. Vaan ei se läskiä ole. Valitettavasti. Varsinainen painonpudotus (rasvan) alkaa yleensä vasta viikon,kahden kuluttua. Viikossa pitäisi syödä 7000 kilokaloria vähemmän kuin normaalisti, jotta laihtuisi yhden kilon!
Mä olen laihduttanut toissa vuonna 11kg. Eli VUODEN aikana. Toisinaan lähti viikossa vain sata grammaa, toisinaan tuli plussaa, sitten lähti taas puoli kiloa. Mutta näin elimistö (ja pääkoppa!) tottui uuteen elämään ja tulos oli pysyvä! Dietteihin en sorru enää, ne tulee tuplasti vaan takasin, sillä en kykene noudatammataam mitään jutan erikoissuperdiettiä lopun elämää kuitenkaan.
No, nyt vauva 2kk ja olis sellanen 5kg pudotettavaa....imetys tehkööt tehtävänsä, en jaksa ressata. Ja lomamatka jo 2 viikon kuluttua, en siishen ehtiskään.
Alkulähtö oli 160/67. Joo yäks. Rupesi ottamaan aivoon, kun painoin melkein saman verran kuin viimeisilläni raskaana. (lapsi 1,5 v)
Nyt yritän karpata. Eli en syö leipää, pastaa, riisiä, perunaa. Salmiakkiin äsken sorruin ja tummaa suklaata olen syönyt. Ja viiniä juonut ( :
Aloitin ennen vappua ja nyt on lähtenyt 3 - 3,5 kg.
Läskit ovat aika tasaisesti kropassani, mutta liikaa on vielä reippaasi.
Josko ennen matkaa saisin vielä 2 kg.
Siinä tavoite.
Liityin juuri Elixiaan ja pyrin käymään siellä 3 x viikossa ja lisäksi ulkoilen taaperon kanssa.
josko sinne asti jaksais pussitella? Tällä hetkellä ei kyllä ole mikään motivoitunut olo, koitetaan mennä hetki kerralla eteenpäin.
Dieetillä olen. Kahdessa viikossa vyötäröltä lähtenyt 4 cm, reisistä 2 cm. Vakaa en niin luota, muttas kyllä pari-kole kiloa on lähtenyt.
Ateriat on riittoisia, joten nälkä ei ole. Ja lisätuloksia saisi varmasti, kun treeniä lisää. Mun tän hetkinen treenaus on kotitreeniä (ohjeen mukaan) ja muutamat pitkät ja reippaat kävelylenkit.
Dieetti on 4 vkon mittainen, mihinhän tässä vielä ehtii, kun puolet on vielä jäljellä! Olen yllättynyt tähänastisista tuloksista!
Kammottaa ajatus uimiseta yleisellä rannalla.