Mikä mulla on? Iho kutisee ihan hulluna.
Ihan samanlaista kutinaa kuin aikoinaan raskausmyrkytyksen aikana. Raskaana en ole. Tätä jatkunut 4 päivää ja lääkäriajan sain vasta keskiviikoksi.
Kommentit (5)
oletko käynyt uimahallissa vasta?
Mulla tuli nyt ensimmäistä kertaa, 32 vuotiaana, kutinarekatio uimahallista. Käyn kerran viikossa uimassa ja jos en rasvaa ENNEN ja JÄLKEEN uimista koko kroppaa, kutisen aivan hillittömästi monta päivää.
Talven jäljiltä iho kai niin kuiva ja ei enää vanhemmiten kestä klooria enää :)
Iho ei kutia päältä vaan sietämättömästi ihon "alta" kauheen vaikee selittää. Mut siis ihan samanlaista kuin raskausmyrkytyksessä aikanaan ilman näköhäiriöitä tai päänsärkyä.
en tiedä olenko oikeassa mutta olen yhdistänyt sen lisäaineisiin. Tulee silloin kun syön tiettyä hedelmäkarkkia.
on tosi korkealla niin voi olla hillitöntä kutinaa, mihin zyrtec ei välttämättä tehoa. Oletko ottanut zyrtecit säännöllisesti joka päivä?
Nythän on koivun siitepölyaika ja vaikkei aikaisemmin oliskaan ollut niin eri vuosina voi tulla erilaisia allergiareaktioita.
Ataraxia voi kokeilla, mutta toisaalta se väsyttää sikana.
Helvetillistä olla, jos kutisee koko ajan. Voisko olla joku allergia?