Kenellä on isoin lapsikatras?
Luulisi täältä vastauksen löytyvän kun vl-äitejäkin varmaankin on paikalla. Eli omanne tai tuttunne lapset... Montako?
Kommentit (11)
Mun kaverilla on 17 sisarusta,mun miehellä 11 sisarusta,äidillä myös 11 sisarusta,ja mun tädillä 13 lasta :)
Tuttu 15, toinen tuttu 13, kolmas tuttu 12, neljäs tuttu 7, viides tuttu 12. Olen kyllä tottunut isolapsisiin perheisiin vaikken ole vl.
Mun kaverilla on 17 sisarusta,mun miehellä 11 sisarusta,äidillä myös 11 sisarusta,ja mun tädillä 13 lasta :)
Äitini äiti on kyllä lestadiolainen,mutta moni niistä lapsista ei olekaan,äiti mukaan lukien...
Jos edes sitä. Zen Cafen mukaankin: "jos on sauma, yks tai kaksi, niin hankkikaa ne".
suostu käyttämään ehkäisyä. Hullua, että nykyaikana joku suostuu vauvakoneeksi ja näin tahallisesti aiheuttaa itselleen vahinkoa. Ei se vielä näy, mutta sitten vanhana tuntuu.
ja tähän jää. Tunnen, että meillä on suurperhe.
Onko 3. herran kansaa, heillä myös paaaaljon lapsia.
perheestä - nuorimman ja vanhimman välillä on ikäeroa 23 vuotta :)
Meillä 2 lasta nyt, todennäköisesti tulee joskus lisää.
Ei olla uskovaisia!
Mutta suuriperhe on haaveissa :D
Onko 3. herran kansaa, heillä myös paaaaljon lapsia.
vaikka moni niin väittää kuullessaan meidän haaveista isosta perheestä!!!
Joten kerta kiellon päälle....EI OLLA HERRAN KANSAA,USKOVAISIA,LESSUJA!!!!!IHan oikeesti miksi te ihmisert ootta niin tyhmiä et jos perheessä on enemmän ku 3 lasta niin heti aatellaan et ollaan uskovaisia,ja sit jos lapsia on enemmän ku 7 niin se on aina varma merkki siitä et ihan VARMASTI on uskovainen perhe!!!!Tyhmiä te oikeesti olette.
aloitan: 8 kpl. Omia.