Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pelkään.

Vierailija
03.04.2010 |

Olen viimeisellä kolmanneksella raskaana ja huomannut että mieheni juominen pahentunut viimeisen 2kk aikana hurjasti. Viikonloppuna pakko saada olutta, useampi kuin pari tai sitten mennään kaverin luo jossa täysi överi. Itse en ole viitsinyt lähteä näille hänen kaveri käynneille mukaan koska hänen humala-tila ärsyttää näin raskaana olessa. Mies sitten soittelee kauheassa kunnossa yöllä, puheesta saa silloin tällöin vain joitain sanoja selvää. Voiko johtua miehen juominen lapsen saannin pelosta, ettei "sitten enää voi mennä"? Tuntuu kauhealta, ajatukset pyörii sen ympärillä että jos lapsen saannin jälkeen homma ei rauhoitukkaan? Mitä voisi tehdä? Vai antaako asian olla ja palata tilanteeseen uudelleen lapsen syntymän jälkeen?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
03.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehesi on ehkä Shamaani luonteeltaan. Hänestä on mukava irtaantua todellisuudesta ystäviensä "homojen" seurassa.



Hän kaipaa enemmän mies seuraa vaikka pariutui kanssasi. Heimo on tärkeä miehelle. Nainen valmistaa heimon jäsenen alkutaipaleen.



Onko miehesi kommunistien lapsi? Millainen kristillinen kasvatus hänellä on? Kiinnostaisi kovasti kuulla.

Vierailija
2/4 |
03.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jumalan kansa on mieleltään lapsia. Eli teinit kait menevät lapsista? Olemme molemmat lapsellisia. Koska lapsellisuudella saavutetaan nirvana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
03.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehellä kuitenkin rupeaa ikää olemaan lähemmäs 30 enkä minäkään siitä kovin paljon jälkeen jää. Mikä sitten on käsityksesi teinivanhemmista? Shamaani? Juupa juu. Tämähän alkoi kuulostaa tosi järkevältä. Mies kirkkoon kastettu mutta eipä pahemmin tuo uskonto sen enempää kiinnosta. Normaali kasvatuksen mielestäni saanut eikä mitään kummallista aikaisemmin ole ollut, mitä nyt kaljottelua sillon tällöin, joka ollut ihan normaali rajoissa ennen.

Vierailija
4/4 |
03.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tutuilta äideiltä; miehen on kuulemma ollut pakko mennä kun nyt vielä raskausaikana "voi". Istu miehen kanssa alas ja kerro kaipaavasi yhteistä aikaa nyt vielä ennen vauvan syntymää, koska kun vauva syntyy, loppuu teidän kahdenkeskinen aika. Jos mies ei tuota tajua/halua toteuttaa , sitten on syytä huolestua onko alkoholi tms. ongelma.



Mun tutuissa äideissä osa miehistä rauhoittui vauvan synnyttyä, osa ei. Ja ero tuli monelle jälkimmäisistä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän viisi kuusi