Mihin lastenvaatteet?!?
Elikkäs osaisko joku neuvoa muuta kun UFF:n laatikkoa mihin voisin antaa paaaljon hyvää lastenvaatetta.. sitä on todella paljon ja ihan hyvä kuntoista joten en viitsisi heittää poiskaan. Ja jotenkaan en tykkää UFF:n laatikoista kun en tiedä mihin vaatteet menee tai tuotto myydyistä vaatteista. Haluaisin auttaa jotain kuka Oikeasti tarvii lapselleen vaatteita eikä vain hyödy niistä rahallisesti..
Kommentit (5)
naapureilla ole pieniä lapsia.. mutta täytyy katsoa jos laittais vaikka ilmotuksia johonkin
löydät varmasti jonkun oikeasti tarpeessa olevan. Lue uutisia, tätä palstaa jne. Oulussa esim. tässä meidän lähellä juuri sunnuntaina paloi kolmilapsisen perheen koti, ja heille järjestettiin keräys. Ole siis kuulolla vastaavista jutuista ja tarjoa apuasi, sitä varmasti arvostetaan!
sairaalan lastenosastolle, sielläkin ehkä osaisivat neuvoa sinua eteenpäin. Monesti lapsen vakava sairastuminen useampilapsisessa perheessä on taloudellisesti tosi kova paikka.
niin minä tekisin, ilomielin siitä maksetaankin joku summa. Sit onhan kirppareita ainakin Fidan kirppis, mihin voi viedä vaatteita