Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkälaiset ihmiset sinua ärsyttävät? ov

Vierailija
21.03.2010 |

Itseäni (tällä hetkellä) ärsyttävät:



Loisivat ihmiset, jotka haluaisivat kaiken ilmaiseksi, eivätkä edes osaa hävetä. Olettavat, että heitä kuskataan ilmaiseksi paikasta toiseen, illanistujaisiin tulevat tyhjin käsin (ei edes omia juomia), "lainaavat" pari euroa, kun lompakko on jäänyt kotiin eivätkä koskaan maksa takaisin jne.



Saamattomat ihmiset, joilla yksinkertaisenkin asian hoitaminen vie viikkoja. Esim. hammaslääkäriajan varmaamiseen saattaa mennä parikin kuukautta ja siitä kyllä puhutaan päivittäin. Jos lupaa hoitaa jonkun asian toisen puolesta (esim. kysyä tuttua erääseen tilaisuuteen) menee tähänkin viikkoja, eikä takeita koko asian hoitumisesta edes ole.

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anna Puun ja Jipun tapaiset villasukka-hihhulit jotka on olevinaan vaatimattomia. Sellainen vaatimattomuus tyyli jotenkin ärsyttää.

Vierailija
2/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja etenkin toisia lannistavat ihmiset. Sanot näille mitä tahansa niin aina löytävät siitä jotain negatiivista. Tyyliin kuuluu myös jatkuva stressaaminen, narina ja marina.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

-valittelijat

-töitään luettelevat

-täydellisyyteen pyrkivät(kauneus, ura, sosiaalisesti yms)

-ihmiset jotka eivät ymmärrä äidin/isän "vapauden" tärkeyttä. Tähän haluan vaan lisätä sen että jokainen ihminen tarvii jossain määrin aikaa/vapautta toteuttaa itseään ja ladata akkuja. Törmään lähes pivittäin asennevammaisiin ihmisiin jotka kyseenalaistavat valintojani. Valintoja joita teen saadakseni olla joskus rauhassa.

Vierailija
4/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

flirttailevat hutsut... niitä on jopa kaupanmyyjissä.

ja sit haisevat,yleesä vanhukset:S

ja onhan nuita...

Vierailija
5/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai jos jokin sääntö/laki tms. on heidän mielestään typerä, heidän ei tarvitse noudattaa sitä.

Vierailija
6/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Te kaikki ärsytätte mua. Hoitakaa omat asianne vain, älkääkä marmattako.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua ainakin ärsyttää suunnattomasti pienten lasten vanhemmat, jotka pistää omat harrastukset/menot omien lastensa edelle. Tottakai vanhemmat tarvitsee myös kahdenkeskistä aikaa ja vapaata lastenhoidosta, mutta ei joka viikko tarvitse mennä konserttiin/teatteriin/juhlimaan. Tästä poikkeuksena tietty YH:t, jotka saa mun puolesta mennä ihan niin paljon kun vaan haluaa, kun lapset on etävanhemman luona :)

Vierailija
8/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oli syy sitten tosi tai ei, niin jatkuva marina siitä, ettei ole rahaa, on raskasta kuunneltavaa. Näillä ihmisillä yleensä kuitenkin aika hyvä elintaso kaikin puolin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

valittava,vaihtas sitten alaa tai työpaikkaa jos on niiiin kamalaa ja kaikki hirveää kertakaikkiaan.



ihmiset jotka voivat tehdä mitä vaan,sanoa mitä vaan,aina suku ja tuttavat antavat anteeksi koska " se pena nyt vaan on sellanen" "se on pena se,ei siitä kannata välittää" ja aina katsotaan sormien lävitse.



itseään jatkuvasti turkylle tuovat ihmiset,halu olla kokoajan huomion keskipisteenä,kovaan ääneen koitetaan olla hauskoja ja hypitään ja pompitaan ja hihhuloidaan (esim juhlissa/illanvietossa),kysellään miehiltä mielipiteitä asuista jne.argh

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän yhdeksän