Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Bmi 30- mikä auttaa

Vierailija
03.03.2010 |

joka vuosi 1:llä numerolla noussut BMI synnytysten jälkeen---

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuluttaa enemmän ku mitä syö, eikä toisinpäin. Raskaudet ei sinänä liity tohon asiaan..kova kuri vaan itelle, ruokavalioon muutos ja liikuntaa. Oikotietä onneen ei tuossa asiassa ole.

Vierailija
2/3 |
03.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aamupala: 2palaa ruisleipää, päällä vihreätä ja punaista kasvista, kahvia tai teetä kupponen



Lounas: kalaa tai kanaa, höyrytettyjä vihanneksia, esim. kukkakaalta, parsakaalta, tms.

ja rasvatonta maitoa



Välipala: appelsiini tai omena



Päivällinen: keitto, pala ruisleipää ja rasvatonta maitoa



Iltapala: purkki ananasta, pari porkkanaa ja vähäkalorista mehukeittoa



Tällä dieetillä multa lähti puolessa vuodessa 8kg. Toki liikunta lisää tehoa. Kerran viikossa herkuttelin irtokarkeilla, jätskillä tai suklaapatukalla. Joskus otin keksiä tai pullaa vierailulla ollessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

että syö 5 kertaa päivässä. Jos syöt 5 kertaa päivässä isoja annoksia, niin ei lähde kilot. Syö vaikka 10 kertaa päivässä, mutta mittaa gramman tarkkuudella, että minkäkokoisia annoksia. Ei kaloriakaan liikaa päivittäin, ei santsausta. Keitot ovat parasta laihdutusruokaa. Paistaminen öljyssä tai voissa kannattaa lopettaa kokonaan. Leipää ei ihminen oikeastaan tarvitse, eikä levitteitä sen päälle.



Kerran joku 50 kg vuodessa laihtunut antoi sellaisen vinkin, että jos illalla tulee ruoanhimo, niin ottaa sipulin ja alkaa järsiä sitä. Loppuu himot.