Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

lasten sängyistä asiaa

01.03.2010 |

Elikkä meille on tulossa toinen pikkuinen heinäkuun lopussa jolloin esikoinen on 1v ja noin 2kk ni mietimme mieheni kanssa että hommaammeko toisen pinnasängyn vauvalle vaiko jatkettavan sängyn tälle isommalle?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
01.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

hommaisi toista pinnasänkyä. Pitäkää vauva äitiyspakkauksen laatikko sängyssä tai esim. kehdossa ensimmäiset kuukaudet. Onhan teillä matkasänky? Siellä annoin vauvan sitten nukkua päivätorkkuja, jottei esikoinen päässyt käsiksi. Meillä lapsilla 1v8kk ikäeroa. En tosin laittaisi 1v2kk lasta vielä omaan jatkettavaan sänkyyn vaan odottaisin siihen kun esikoinen n. 1v5kk. Silloin meillä siirti isompien sänkyyn.

Vierailija
2/3 |
01.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

toisenkin pinnasängyn. Meillä on kaikki lapset nukkuneet pinnasängyssä 3-vuotiaaksi. Ja eipä ole tarvinnut olla kantamassa sängystä karanneita taaperoita takaisin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
01.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tollasella ikäerolla lapset ja isompi on siirtynyt jatkettavaan nuorisosänkyyn miltei 2- vuotiaana.



Nuorempi on tarttenut pinnistä vasta silloin.

Ollut äitiyspakkauksessa ja vaunuissa sitä ennen, joskus nukkunut myös pinniksessä kun isompi ei niin usein nuku kuin vauva.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä kahdeksan