Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies haikailee exää?!

Vierailija
17.02.2010 |

Mies erosi ex-vaimostansa vuosi sitten. Menimme uutena vuotena kihloihin ja vieläkään ei ole sormusta näkynyt.Asumme yhdessä ja laatikoissa on hääkuvaa ym.kirjeitä exältä. Humalassa puhuu menneitä ja mikä meni vikaan. Sanoo että vihaa exäänsä, mutta oli aikoinaan suurta rakkautta. Lähetti alussa minulle runoja jotka oli kirjoitettu exälle, piti exän antamaa korua kunnes vedin sen vessanpöntöstä alas. Vannoo että rakastaa minua ja minä rakastan häntä, mutta tämä kaikki satuttaa. En tod. halua laatikoita siivoessani heistä otettuun hääkuvaan. Mitä teen?

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
17.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hän ei ole käsitellyt eroa mitenkään eikä siis päässyt yli suhteesta koska käyttäytyy noin.

Minkäs sille nyt voi?? Ei oikeastaan tuossa tilanteessa mitään.. se varmaan jatkuu vuosia eteenpäin ennenkuin ohi menee, joten neuvoja tuollaiseen ei oikein voi antaa

Vierailija
2/8 |
17.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainoastaan kakka, pissi ja wc-paperi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
17.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

aluksi. paitsi että mies ei vihannut exää, halusi olla tämän kanssa hyvä ystävä ja stressasi kun ei voinut nähdä häntä (exän uusi mies oli mustis). Exä pompotti ja teetti miehellä palveluksia mutta mies ei halunnu huomata tuota pompottamista - olihan hän lähes 10vuotta palvellut tuota ihmistä muutenkin niin eipä osannut nähdä siinä mitään outoa.



Tuo oli selvää erilleen kasvamista ja opettelua olemaan ilman sitä naista. Nykyään kaikki on erilaista ja mies pitää exäänsä lapsellisena ja typeränä. Eivät ole tekemisissä juurikaan, mutta väleissä.



Saattaa siis olla että teilläkin tilanne muuttuu vielä. Odota vuosi (tiedän että tuntuu ikuisuudelta) mutta jos ei sen aikana tapahdu muutosta niin heitä äijä menemään.

Vierailija
4/8 |
17.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jättikö vaimo? Silloin haikailu vielä ymmärrettävämpää.

Vierailija
5/8 |
17.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millos te tapasitte, jos mies erosi eksästään vuosi sitten?

Vierailija
6/8 |
17.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toipumiseen pitäisi varata vuosi-kaksi, muuten ollaan liikkeellä laastaripohjalta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
17.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kumman aloitteesta?

Vierailija
8/8 |
17.02.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

täällä ihmisten negatiivisuus. Mitä väliä sillä on jos toiset menee nopeasti kihloihin, ei sitä aina tarvitse odottaa montaa vuotta.

ap:ltä haluaisin kysyä että oletko jutellut miehesi kanssa asiasta? Ymmärrän jos hän ei halua heittää muistoja pois niinkuin hääkuvia yms mutta ne voi aina säilyttää varaston/kellarin kauimmassa nurkassa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi kolme