vessa-asiaa vielä: tunnen miehen, joka pesee kädet ENNEN
pissalle menoa.... mitäs siihen sanotte? Hänellä on kuulemma niin hieno "vehje", ettei varsinkaan julkisissa paikoissa edes uskaltaisi käydä ilman käsipesua :DDD
Kommentit (6)
pissalle menoa.... mitäs siihen sanotte? Hänellä on kuulemma niin hieno "vehje", ettei varsinkaan julkisissa paikoissa edes uskaltaisi käydä ilman käsipesua :DDD
vaan mistä sinä sen tiedät...
julkisiin vessoihin kun menee niin ei likaisilla käsillä halua koskea penikseensä,pesee kyllä kätensä myös vessasta tulon jälkeen :)
Lapsia ei suostu viemeään yleisiin miestenvessoihin, on kuuulma niin likaisia paikkoja.
Onhan kyseessä sentään arvokas perhekalleus. Suosittelisin myös puuvillahanskojen käyttöä siihen koskiessa.
Silkkihansikkaat käteen ja kuselle!
maahanmuuttaja-poikalapsi oli menossa tarpeilleen.
Hän oli menossa pesemään kätensä ennen pissaamistaan, jolloin äkkiä työkaveri huusi ettei niitä käsiä vielä pestä...(Misä on muten lappsen kunnioitus tässä kohtaa, olisiko voinut...)
Tuli mieleeni että kotona varmaan oli siihen opetettu, ihan hyvälle se minusta kuulosti, kun ajattelee pidemmän päälle lapsen tullessa vanhemmaksi.
Kyllä hän käsien mukana tulee kaiken laista pöpöä mihin sitten käsillään koskeekin.
Itsekin pesen kädet ainakin yleisessä vessassa ennen kuin kuivaan pissin jälkeen, en vaan pyyhi ennen.
Kuinka moni voi alkaa sänkyhommiin vaikka päivällä miehen sitä ehdottaessa. Lapset ovat esim. koulussa ja on aikaa kahden kesken... Minä ensin haluaisin että mieheni on käynyt peseytymässä, ainakin kädet pesty ja tavarakin hänellä kuten minullakin.
Jos mies vaikka on ollut tietsikalla josta on hiiren osalta puhuttu kuinka bakteerisia ovat, niin en ihan suoralta kädeltä hommiin ala.
Peseminen jos se pysyy näillä normaaliasioilla, on hyvä. Jos mieheni olisi vaikka kaupan kassa ja koskettelisi rahoja, kyniä, kortteja ja sitten kotiintultua menee vessaan, haluaisi vessakäynnin jälkeen kun kahdestaan ollaan makuuhuoneeseen ja.. mihin kätensä osuvatkaan, niin tulee kyllä mieleen onko käsistä rahapöpöt pesty ensin ja sitten pissattu, sekä taas pesty kädet.
Miten sitä nuorena oikein, kun innostuu itsekin miehen vokotuksiin, aina ei varmaan ole ensin mietittynä hygienia...
a) olen juuri tullut kotiin esim. kaupasta enkä ole vielä pessyt käsiäni
b) minulla on kova nuha tai varsinkin huuliherpes
Nyt jo täytyy pimppaa ja pyllyä pestä jatkuvasti. Ja pyykkikone pyörii täysiä pyyhkeellisiä jatkuvasti. Jos vielä käsiäkin täytyy ruveta pesemään ENNEN ja jälkeen vessassakäymisen niin hohhoijakkaa..