Mieletön väsymys :(
Mistähän mahtaisi johtua? Nukun yöt hyvin, 9-12 tuntia ja muksukaan ei valvota. Syön vitamiineja (Berocca plus ja multitabs) päivittäin. Ulkoilen ja urheilen säännöllisesti. Silti vaan väsyttää. Voisin oikeasti nukahtaa pystyyn.
Kommentit (6)
minulla on tosin tämä joka vuosi, kun tätä pimeän kautta on jatkunut tarpeeksi, olen aina aivan poikki nämä pari kuukautta, teen mitä tahansa.
varmuuden vuoksi.. Voisiko sulla olla esim. raudanpuutos tms?
ollut nyt varmaan jo pari kuukautta. Aloitin vitamiinit ja niistä olikin apua. Nyt jotenkin tämä väsymys tullut poikkeuksellisen vahvana. Vaikka kuinka nukun, niin silmät luppaa.
Lopetin e-pillerit pari viikkoa sitten. Ehkäsyä ollaan kyllä käytetty, joten tuskimpa raskaana olen. Vielä ei tosin ole omat menkat alkaneet.
Mietin kanssa, jos olisi raudanpuutosta. Syön kuitenkin mielestäni terveellisesti ja liikun. Miten yhtäkkiä voisi raudanpuutosta tulla? Mistä se johtuu?
-ap-
Minua väsyttää ihan hirveästi jos nukun yli 8h/vrk.
ollut aina kova nukkumaan ja tarvitsen ehdottomasti 8-9h yöunet. En usko, että unenmäärällä vaikutusta. Nukun sitten enemmän tai vähemmän, niin silti väsyttää.
Jospa menen käymään niissä verikokeissa. Parempihan tuo on ainakin varmistaa, ettei mitään häikkää ole.
-ap-
Voitko olla raskaana?