Rattaat, joissa ISO tavaratila ja tilaa pitkäjalkaiselle lapselle?
Help!
Meillä on muuten niin kätevät britax vigour -rattaat, mutta lapsen koivet roikkuu pitkälti ulkona... Eikä ikää lapsella ole vielä kahta vuottakaan, joten rattaita tarvitsemme ainakin vuoden verran vielä, kun autoa ei ole. Nyt tosi mielelläni ottaisin vihjeitä vastaan rattaista, joissa on kunnolla tilaa kasseille ja tavaroille sekä tilaa isommalle lapselle. Laatua ja kestävyyttä arvostan. Kiitos!
Kommentit (5)
Niissä kuljetti lasta todellapitkään ja tavarakorikin oli iso. Ostin aikoinaan (6v sitten) ne pojalleni ja tyytväinen olin.
vähän samantyyliset, kun nuo teidän. Brion singit siis. Niissä näyttäisi olevan jalkatilaa enemmän, kun tuossa rungossa tuo kangasosa. Siis vaikka jalat eivät enää itse istuimeen mahdukkaan, voi jalkatuen laittaa niin alas, että jalat eivät roiku "ilmassa" vaan lepäävät kangasosaa vasten. Ja tavarakorihan noissa on ihanan iso.
http://www.vaunuaitta.fi/tuotteet/lastenvaunut/brio/briosing/sing/singr…
Itsde ostin pelkät rattaat, en siis kovaa koppaa ollenkaan.
meillä, ja noin 10 vaunukokeilun jälkeen nämä saivat jäädä. Iso tavarakori ja tilaa vielä neljävuotiaankin istua. Painoraja 35kg! Todella laadukkaat, ei nitise ja natise niinkuin monet muut kärryt painavalla lastilla. Meillä näissä istuu 10 kiloinen kohta kaksi vuotias ja välillä 3,5 vuotias isosisko. Suosittelen. Pramworldista saa nyt todella edulliseen viimevuoden mallit ja lähettävät suomeen. vaunuun kannattaa vielä erillisenä ostaa turvakaari, ei tule vakiona mukaan. Aivan unelmat työntää ja menee sujuvasti alustalla kuin alustalla.Voisin kehua loputtomiin..
http://www.pramworld.co.uk/product/4740/Mountain_Buggy_Urban_Buggy_2009…
Iso tavaratila alla. SInne mahtuu vaikka kuinka paljon. Ja rattaat kestää! Näitä on kiva lykkiä vaikka soratiellä ja lumessa.
Saako näitä Mountain buggyjä jostain Suomesta? Eli ettei nettkaupasta?