Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

apua risäiskutsuun....

Vierailija
26.01.2010 |

laitanko minun ja mieheni nimet loppuun vai koko perheen, eli myös isosiskojen???



kirjoitanko runon jälkeen vain, että TERVETULOA POIKAMME KASTEJUHLAAN XXXX KIRKKOON JA PÄIVÄMÄÄRÄT, VAI JATKANKO TON PERÄÄN VIELÄ TYYLIIN: KASTEEN JÄLKEEN KAHVITARJOILU KIRKON JUHLASALISSA. ????



kumpi kuulostaa kivemmalta?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
26.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

T.AP

Vierailija
2/4 |
26.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

laitat POIKAMME, niin sitten vain vanhempien nimet, koska vauva ei ole sisarustensa poika, mutta jos laitat esim. uuden perheen jäsenemme tms., niin sitten voit laittaa isaruksetkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

niin ei voi olla sisaruksia. eikä kai muutenkaan tarvi. toi oli hyvä että tietää mihin jää kahville. ja muuten luin ton otsikon näköjään väärin =) ellet olisi korjannut en olisi huomannut.

kerro se runo?

Vierailija
4/4 |
26.01.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

MÄ laitoin pelkästään isän ja äidin nimet, koska kutsussa luki "Lämpimästi tervetuloa tyttäremme ristiäisiin...". Lapsihan ei ole sisarustensa tytär :)



Mietittiin myös tuota kahvitarjoiluasiaa ja jätettiin se lopulta kokonaan mainitsematta. Kutsussa luki "Kastejuhlaa vietämme XXX kirkossa..." ja kastejuhlanhan voidaan katsoa sisältävän lapsen kastamisen lisäksi myös juhlimisen kahvien merkeissä.



Yleensähän vieraita on sen verran vähän, että useimpien kanssa tulee kommunikoitua myös puhelimitse. Lapsiperheille aion suullisesti mainita, että meillä ei ole ruokatarjoilua vaan pientä suolaista + makeaa tarjottava. Näin perheet osaavat varautua, eivätkä tuo lapsia nälkäisenä juhlimaan :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kolme