Kyselytunti Tv1
Mitäköhän tänään taas valehdellaan?
Eiköhän taas haukuta kimpassa kaikki: kommarit, lahtarit, nat#it, tiktokpojat ja hupakot. Kepulit vasta kauheita ovatkin ja Hjallis - vanha pervomies ja oligarkki.
Veikkaan, että puhutaan ainakin viinasta: se on aina lähellä sydäntä Arkadianmäellä. Klo 17.03 onkin aika siirtyä Ihkuun laulamaan Kake Randelinia ja vetämään Vornaslautasia, mistä tulikin mieleen, että yhden miehen eduskuntaryhmä Timo Vornanen on vieläkin estynyt. Kunhan ei taas tapahtuisi tänään jotain, kun on sek"ihellekin melkein.
Kommentit (77)
Vierailija kirjoitti:
Haluatteko minutkin mukaan ketjuun? Ei se mitään, tulen silti.
Ei ole ruuhkaa, ei pääsyvaatimuksia. Tervetuloa.
Oppositio jaksaa kiusata vaaleilla valittua hallitusta. Vaalit ohi, pulinat pois.
Jos on kyhmy, niin soita satakakstoist, koska takuuvarmasti et pääse terkkarille - eihän sieltä edes soiteta takaisin enää.
Mahtavaa, että vastuuministeri Juuso "olettaa" asioita. Kauhean kätevää olla persuministeri - mitään ei tarvitse tietää, riittää että olettaa.
Lindén kertoi mistä on kyse ja Juuso väisti kysymyksen, koska rahat vietiin tavallisten ihmisten erittäin tärkeästä lääkäriin pääsystä.
Kuinka kauan fiksummin käyttäytyvä kokoomus jaksaa vielä katsella tuota persujen sekoilua? Pilaavat kokoomuksenkin maineen.
T. SDP:n kannattaja
Hymyilevä Kuolema, og.leikkurityttö, Sanni yllättäen suosittelee yksityisiä. Joopatijoo - sosiaaliiturva-irvokasta.
Sanoiko Juuso , että jos rinnassa kyhmy pääsee nopeasti hoitoon ? Orpo taas selittelee.
Ottaisivat vaupalstalta kysymykset niin saataisiin oikein virallinen kanta asioihin
Petteriä syytettiin valhtelemisesta, Petteri vastaa valehtelemalla kahta kauheammin.
Jaaha. Satakakstois Juuso pääsee taas väläyttämään ammattitaitoaan ja puolustamaan soteleikkauksia.