G: Miten usein ostat lastenvaatteita?
Ei nyt puhuta summista tai siitä paljonko ostat kerrallaan, mutta miten usein keskimäärin shoppailet lastenvaatteita?
t. laiska shoppaaja
Kommentit (5)
tulee ostettua varmasti jollein jotain :)
Silloin ostan housuja, paitoja, alusvaatteita yms. Takkeja, kenkiä yms tarpeen mukaan. Nyt ostin paidan ja siihen sopivat housut, edellisen kerran pitkiä kalsareita joulukuun alussa ja toppahousut. Sitä ennen siis joskus elokuussa.
Ostan yleensä keväällä ja syksyllä sopivia vaatteita kerralla useamman, sitten vuoden mittaan pari kertaa jonkun yksittäisen kirppis/kauppalöydön. Meidän lapsilla on vähän vaatteita (ehkä 5paitaa, 5housut) mutta ne vähät on sitten kivan näköisiä.
yleensä, just kerään kamppeita kirpparia varten, 74 senttisiä pelkästään 5 Ikean sinistä kassillistä, kuten myös kokoa 80 jne. Olen ihan pulassa näiden vaatteiden kanssa!
kun aletangoista jotain halvalla löytyy! Hmm, varmaanki keskiarvo 3krt/kk, riippuu kyllä paljon kuusta. Joskus tarttuu lähes aina kauppamatkalta jotain, joskus taas ei pitkään aikaan mitään.