Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Millaisissa polttareissa olet ollut?
09.01.2010 |
olitko itse järjestämässä, vieraana vai päähenkilönä?
Oliko onnistuneet polttarit. Jos ei niin miksi?
Kiitos, jos viitsit vastailla. Polttareita pitäisi alkaa kohta järjestellä ja pää on tyhjä. Jostain on aloitettava...
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Oli onnistuneet, kaikilla oli hauskaa, kustannukset ei ainakaan mun korviini aiheuttaneet närää (käsittääkseni aika kohtuulliset) ja lopulta monella oli elämänsä kankkunen seuraavana aamuna, mitä vieläkin 10 vuoden jälkeen muistellaan.. =0)
Sain sillä kuluvalla viikolla postissa mysteerikirjeen, jossa oli käsky pakata laukkuun listan mukaan tavaroita. Osa oli ihan hölmöjä( 2dl maitoa??) mutta kuitenkin.. Sekä ohjeet olla sinä ja sinä päivänä, siinä ja siinä tienhaarassa odottamassa.
Olin paikalla käskettyyn aikaan, minut "kaapattiin" gangsteriautoon siitä tien poskesta. Silmät sidottiin ja ajettiin ja ajettiin.. No sit tultiin yhden polttarivieraan kotiin, jossa mut puettiin metsästyskamoihin (mieheni harrastus) ja sit piti tehdä erinäisiä aiheeseen liittyviä tehtäviä.
Sit mut vietiin entiselle työpaikalleni pesemään vessat. =0)
Sit mentiin seinäkiipeilemään. tyhmää oli se, että olin ainoa kiipeilijä ja surkea sellainen. Ehkä kustannuskysymys.
Sit ajettiin yhdelle vuokramökille, jossa saunottiin, syötiin porukan mukanaan tuomaa ruokaa, grillailtiin ja tehtiin perinteiset morsiustaiat.
Sit lähdettiin tansseihin läheiselle lavalle. =0) Mut puettiin emännän asuun, essuineen ja ikivanhoine korkokenkineen ja olin olevinani tanssinopettajaa vailla. No sen arvas, lattialla koko illan, kauheet rakot jaloissa niistä kengistä..
Ja päissään ku käki, kuten moni muukin.. En muista, miten menin kotiin....