Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luitteko jutun "Pieni perhe Vantaalla"?

Vierailija
09.01.2009 |

Tuossa etusivulla on linkki mistä voi lukea tuon jutun.



Pisti silmään että pojalla on vaaleanpunaiset Emmaljungat.

Onko Somaliassa sitten nämä värikoodit jotenkin toisinpäin, tai eikö niitä ole, vai miten on?

Kertokaa te jotka tunnette Somali kultuuria paremmin.



T. Tietämätön mutta utelias

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

pakko ostaa tarjousväri, tässä tapauksessa vaaleanpunainen. Voi olla kulttuurijuttu, koska lapseni päiväkotiryhmässä on kiinalaisten vanhempien poika, jolla on myös vaaleanpunaiset emmaljungat.



Mahtaa olla vaimolla kivaa kotiäitinä, kun on täysin riippuvainen miehestään koska ei osaa kieltä eikä sitä missään pääse opettelemaankaan.



ja tosi läski pentu niillä oli 4kk ja 12kg! Tuostahan saisi jo lastensuojelun niskaansa jos olisi suomalaiset vanhemmat. Syöttävät lapsen hengiltä. Ei noin iso lapsi opi helposti edes liikkumaankaan kun on liian painava.

Vierailija
2/2 |
09.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lääkärikin sanoi, että kasvaapa hyvin. Rintamaidolla ei voi lihottaa liikaa, eri asia korvikkeella. Ja ihan on meidänkin lapset oppinut liikkumaan, itseasiasiassa aikaisemmin kuin keskiverto suomalaiset lapset :) Että se siitä etteikö pääsisi liikkumaan... Hih sua! :D



Rasitehan se on äidin selälle. Ihan ne lapsoset kuule hoikistuu kun alkaa kävelemään. Vuoden iästä lähtien on meidän kaikki lapset olleet hoikkia eli ei ole vaikuttanut mitenkään vauva-ajan lihavuus. Ja ovatpa muuten olleet erittäin terveitäkin, vielä koululaisena on todela vähän mitään flunssia tms.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan seitsemän