Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

suomalaisvenäläinen leikkikoulu Joensuussa

27.05.2008 |

Hei



onko kukaan kuullut juttuja Joensuun suomalaisvenäläisestä leikkikoulusta (Rantakylässä)? Minä kuulin, ja järkytyin. Leikkikoulu on yksityinen, mutta kuitenkinkaupungin päivähoidon alaisuudessa.



Hoitajat eivät saa pitää lapsia kädestä tai sylissä, lapsïlla on kuri kuin armeijassa, leluja vähän ja nekin risoja. Häpeää käytetään rankaisukeinona, esim jostain "tuhmuudesta" joutuu yksin syömään omassa pöydässään. Varmasti kilttejä ja tottelevaisia lapsia kasvaa noilla menetelmillä.



En kerro tarkemmin, mistä kuulin, mutta voin vakuuttaa,että luotettavasta lähteestä. Tämä asia menee taatusti eteenpäin, mutta ajattelin kysyä kommentteja muilta. Eihän kuulosta nykyajan suomalaiselta lapsenhoidolta tai -kasvatukselta?



Terveisin Mamma06

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi kahdeksan