Missäpäin vielä sikainfluenssaa?
Kommentit (4)
Se, että epidemian huippu on saavutettu, ei valitettavasti tarkoita sitä, ettei olisi. Tästä mennään pikkuhiljaa alaspäin.
joten kyllä sitä on vielä vaikka kuinka.
Tuli mieleen sekin, että nyt kun on uutisoitu, että epidemia on helpottamassa (=uusien tapausten määrä ei ole enää lisääntynyt päivittäin, vaan tasoittunut, eli olemme huipulla), ihmiset ehkä unohtavat varovaisuuden hygieniassa / jättävät rokotteen ottamatta, ja kohta H1N1 jyllää taas ihan kunnolla.
Toivottavasti näin ei käy, mutta mulle vaan tämä tuli mieleen :(.
kanssa viikonloppuna sairaalaan keski-suomessa niin siellä ei ollut ketään muuta.Eväitten kanssa oltiin varustauduttu tuntien jonoihin:)heti päästiin lääkärin luo.
Helsingissä ja samassa huoneessa oli muiden sairaiden kanssa. Vanhemmat nukkui lattialla patjoilla. Ja siis ei menty vaan sairaalaan ja yritetty lääkäriin vaan oltiin hoidossa.