Helppojen ja miellyttävien miesten kanssa mennään naimisiin, mutta
omaan vastakohtaan tunnetaan suurta intohimoa.
Kommentit (11)
Menin naimisiin helpon miehen kanssa - ja hän on täysin mun vastakohtani, ja tunnen intohimoa häntä kohtaan :)
Sitä paitsi suuri intohimo on täysin yliarvostettua ja palaa loppuun äkkiä. Sielunkumppanuus on se mikä kantaa vuosikymmenet.
Mulla aikanaan juuri noin, tosin nykyään tunnen intohimoakin tietyllä tavalla helppoja kohtaan, mutta en omaani.
Menin naimisiin helpon miehen kanssa - ja hän on täysin mun vastakohtani, ja tunnen intohimoa häntä kohtaan :)
jotak ei tunne rakkautta ilman taistelua ja vaikeutta. Jättävät, jos miehen kanssa on helppoa ja turvallista olla. Tyypillinen pms-oireinen draama queen.
Vastakohta saattaa kiehtoa hetken, mutta minulla ei ole ainakaan aikaa pysähtyä edes kunnolla asian ääreen. Ajatus on jo mennyt päästäni pihalle, ennen kuinse on edes kunnolla tullut tajuntaani. Kyllä minusta hyvä suhde perustuu kahden tasaveroisen tasa-arvoisen ja tasapainoisen aikuisen ihmisen rakkauteen. Kavahdan jotakin yliampuvaa sekoilua.
en ole nainut helppoa miestä enkä tunne intohimoa vastakohtaani. Sen sijaan olen nainut tasaveroisen kumppanin, jota kohtaan tunnen myös intohimoa.
Mä en käsitä näitä vastakkainasetteluja noin ylipäätänstä.