Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luin jostain ilmaisjakelulehdestä karppaajan päiväkirjan

Vierailija
06.11.2009 |

missä kirjoittaja (muori, hoikka, liikunnallinen) kokeili karppausta kolmen kuukauden ajan. Lopputulos oli ettei karppaus sopinut hänelle, mm. liikunta ja karppaus eivät sopineet yhteen.



Oli kiva lukea että jollain muullakin oli samansuuntaisia kokemuksia kuin itselläni, minullekaan karppauskokeilustani ei seurannut mitään positiivisia vaikutuksia. Huolimatta siitä että tein kaiken ns. oikein. Olin pettynyt, sllä olin alunperin hyvin onnostunut asiasta.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
06.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta jo karppien omilla palstoilla aika moni valittelee sitä kun treeneistä ei meinaa tulla juuri mitään.

Vierailija
2/6 |
06.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei todellakaan olisi virtaa jos vetäisin karppaajien systeemillä. Olen joskus kokeillut ja kyllä jäi tulokset ja vireys ihan olemattomiin ja sen rasvan kanssa lätrrämisestä en myöskään pitänyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
06.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta isäni parani sillä 2-tyypin diabeteksesta, tai sai siis taudin niin tasapainoon ettei enää tarvi mitään lääkityksiä, myös veriarvot hyvät.



Uskon että ihminen voi valita, joko korkeahiilihydraattisen, vähärasvaisen, tai korkearasvaisen, vähähiilihydraattisen ruokavalion väliltä. Itse suosin jälkimmäistä, ja minulle se sopiikin, voin hyvin.

Vierailija
4/6 |
06.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko kellään muulla huonoja kokemuksia?

Vierailija
5/6 |
06.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

karppaavalta ystävältäni, ettei hän jaksa harrastaa liikuntaa. Itseäni myös se ilmaisjakelulehden juttu mietitytti, kun se rasvan määrä ällötti jo pelkästään luettuna.

Vierailija
6/6 |
06.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kokemuksia karppaamisesta

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kahdeksan