Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Seurustelen seksikammoisen miehen kanssa!

Vierailija
04.11.2009 |

Elikkäs, olen tapaillut muutamia viikkoja 33v-miestä jonka kans on kiusallinen ongelma. Kun aloitamme puuhastelemaan niin hän menee aivan paniikkiin luonnollisista eritteistä ja alkaa pyyhkiä käsiään lakanoihin ja haluaa mennä nopeasti asiaan. Sitten jälkeenpäin pesee käsiään minuuttitolkulla!! Seksielämämme on ihan kamalaa ja mielikuvitus rajoittuu lähetyssaarnaajaan kortsun kanssa, muuta olen ehdottanut, mutta ei halua kokeilla. Mies on älykäs, hauska, suht komea, mutta joku on pielessä, ei ole myöntänyt olevansa kokematon. Mitä mä teen??? Onko toivoa?

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oisko takana mahdollisesti esim joku lapsuuden/nuoruuden trauma, jossa hänet on nolattu kyseisestä tuotteesta,jäänyt kiinni runkkaamisesta äidilleen tms.

Sinuna en olisi huomaavinaan koko asiaa ja pikku hiljaa yrittäisin osoittaa hänelle asian olevan ok ja myöhemmin yrittäisin varovasti kysyä asiasta.

Uskoisin ongelman helpottavan, kun syy selviäisi ja hänen ei tarvitsisi hävetä sitä. Kärsivällisyyttä:)

Vierailija
2/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Bakteerikammoisuutta muuten?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jätä, muuten olet 10vuoden päästä täällä muiden kanssa valittamassa kun ei ole seksiä suhteessa, ja petät miestäs.

Vierailija
4/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

muutaman viikon suhteesta ei tiedä vielä yhtään mitään.

Edellinen poikaystäväni ei kyennyt seksiin ekaan kahteen kuukauteen,ei siis ottanut kunnolla eteen, vaikka oli kiimainen kuin apina.

Olinkin jo aika kypsä ja lopettamassa suhdetta, VAIKKA seksi mulle ei tärkee juttu olekaan, ni kyllä sitä joskus haluis.

Sitten asia ratkesikin yhtäkkiä ja hän kertoi edellisen tyttöystävänsä haukkuneen hänen vempeleensä ja hänen itsetunto oli saanut niin kovan kolauksen, ettei seissyt ennen ku luotti toiseen täysin.

Sen jälkeen pantiinkin kuin pienet puput ja seksi oli mahtavaa, ero tulikin sitten ihan muista jutuista...

Vierailija
5/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos itse pidät seksistä turhaudut ajanmyötä tuommoiseen. Itse seurustelin naisen kanssa, joka jotenkin jännitti seksiä ja alkoi hihitellä kun siihen olisin ryhtynyt. Hänestä se oli vain jotenkin koomista. Ero tuli, sillä pelkkä kaveruus ei minulle riittänyt.

Vierailija
6/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuollaset neuroosit menee ohi vain terapiassa.



Meillä oli alussa ongelma, että kun piti mennä sisään, se lerpahti. Aloin jo hiukan tuskastua asiaan ja mietin että tätäkö tää on loppuelämä, ei kiitos..mutta ajattelin että ehkä kyseessä on vaan jännitys, tai kenties mies onkin kokematon. Mutta parin kuukauden seurustelun jälkeen se onnistui. (Löysin sittemmin mieheltä avatun Viagra-paketin, josta oli yksi otettu.) Juuri sen kauemmin en olisi odotellutkaan....



Kysy ihan suoraan mistä kiikastaa ja sano että et nyt tykkää tästä tyylistä. Jos ei mies suostu apua hakemaan, parempi kun laitat suhteen poikki.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asiat eivät tuosta parane . pahenevat vain. Nyt pitäisi hääkellojen sijaan soida hälytyskellot.

Tietenkin, jos seksi on sinuule sivuseikka asia on toinen.

Vierailija
8/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

selvittää. Jotenkin veikkaisin, että oireet ulottuvat muihinkin elämänaloihin ja mies on voinut lapsena joutua aikamoisen kasvatuksen kohteeksi, esimerkiksi niin, että kaikki ruumiillinen on likaista tai vaikka syntistä. Eihän siitä hyvä seuraa.



Suuteleeko hän?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos bakteerikammoa ilmenee muutenkin, kyse voi olla pakko-oireisesta häiriöstä. Ja se nyt ei noin vain mene ohi. Terapiassakaan.

Vierailija
10/10 |
04.11.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asiat eivät tuosta parane . pahenevat vain. Nyt pitäisi hääkellojen sijaan soida hälytyskellot. Tietenkin, jos seksi on sinuule sivuseikka asia on toinen.

Meinaan vaan, että jos nainen tässä olisi se seksikammoinen osapuoli, niin johan peräänkuulutettaisiin mieheltä ymmärtämystä, kärsivällisyyttä ja tukea. Mies, joka heivaisi tällaisen ongelmakimpun, leimattaisiin itsekkääksi.

Jos mies on muuten ok, niin ehkä kannattaisi edes yrittää selvittää mistä on kysymys, ja tehdä johtopäätökset vasta sitten?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kahdeksan