Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mitä tapana antaa tarhakaverille synttärilahjaksi? 4-v. täyttää.
03.11.2009 |
Ei olla ennen oltu synttärikutsuilla ja nyt kutsui tarhakaveri ekaa kertaa synttäreilleen. Minkä hintaisia ja kuinka suureellisia lahjoja on tapana nykyään antaa?
On tietysti noloa antaa liian kallis/halpa lahja.
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
pk-kavereiden juhlia tosi usein, keväällä joka viikonloppuna. Tapana ollut ostaa n.8euron lahja.
Oma lapsi saanut lahjaksi n.7-12euron lahjoja, ja kalleimmat siis yleensä niiltä joiden lapsi ei ole vielä kovin monilla synttäreillä käynyt.
Alue: Aihe vapaa
n. 10-15e arvoinen lahja. En kehtaisi ihan halpislahjaa viedä. Viimeksi vietiin Littlest Petshop -paketti jossa kaksi eläintä + tarvikkeet ja pehmoheijastin.
Mutta ei se hinta ole se pointti vaan että lahja on kiva ja saajalleen sopiva. Esim. 6v synttäreillä tyttö sai veljen kaverilta pokemon-lelun ja pokemonkortteja (käytettyjä), juuri se lahja mitä toivoikin tältä pojalta kun oli luvannut ne aiemmin lahjaksi antaa.