Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Olisikohan jollain tästä tietoa?
09.10.2009 |
Eli ostin heinäkuussa kännykän, johon kuului kahden vuoden liittymäsopimus. Kännykkä maksetaan siis pois kahden vuoden aikana 12,90 e kuussa + liittymä huimat 0,90 e kuussa. Liittymä ei ole minulla käytössä, vaan vanha liittymäni.
Mutta: yhtäkään laskua ei vielä ole tullut. Ihmettelen vaan, että ovatko hukanneet paperini tms. vai kestääkö vaan ekan laskun lähettäminen tosiaan niin kauan??
En todellakaan aio ottaa kauppaan yhteyttä, heidän mokansahan se on, jos eivät minua veloita. Voiko esim. vuoden päästä tumpsahtaa postista satasen lasku, kun ovat eivät ole epähuomiossa minua laskuttaneet kuukausittain?
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
uskopa huviksesi. Eikä sinulta voi kerrallaan veloittaa kuin yhden kuukauden maksun, jos kerran niin on sopimukseen präntättynä.