Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Sydämentytkytykset ja huonovointisuus
16.09.2009 |
mikäköhän on nyt vikana, kun mulla on pitkin päivää sydämentykytyksiä ja pahaa oloa,rv. 27 menossa. Onko muilla vastaavaa, pitäisikö olla huolissaan, vai kuuluuko vain normaaleihin raskausoireisiin...?
Kommentit (2)
Mulla oli kans joskus tuossa vaiheessa samanlaista oiretta, terkkari laittoi mut sydänfilmiin sitten ja lääkäri määräsi tykytyksiin auttavaa lääkettä. Mulla pahimpina päivinä oli syke 140 levossa ja tosi huono olo, huimasi kovasti varsinkin aamuisin. En muista missä vaiheessa sitten meni ohi, mut lääkkeitä ei tarvinnut paljon syödä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Lisälyönnit ovat aika normaaleja, johtuvat lisääntyneestä veren määrästä. Jos oireet on jatkuvia niin ota yhteyttä neuvolaan, niin kuin ehkä olet jo tehnytkin. Voi olla että haluavat sun käyvän varmuuden vuoksi sydänfilmissä.
Ei varmasti kannata kamalasti huolestua (=.