Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lasten ruokailusta.

Vierailija
29.12.2008 |

Mitäsitä nipottamaan. Ei sitä aina tarvitse laittaa ruokaa vimpan päälle niin, että aikuisten mielestä on" laitettu ruokaa ihan oikeasti".



Nytkin lapset tykkäävät, kun keitin täysjyvämakaronia ja laitoin sekaan ruokaöljyä ja ketsuppia. Lisukkeeksi palanen joulukalkkunaa ja mandariineja.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
29.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suomessa nipotetaan aina kaikesta ja ruoasta varsinkin. Hitto muualla nähdään nälkää ja meillä työnnetään ruokaa roskiin. Tuo on ihan ok ruoka joskus

Vierailija
2/2 |
29.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on perusruokana perunoita+jotain lihaa+kasvislisuke+kurkkua/tomaattia. Eli vaikkapa perunaa, naudanlihakastike ja parsakaalia sekä tomaattia. Ei riitä; sen lisäksi pitäisi olla vähintäänkin salaattia, öljyinen kastike, ruisleipää rasvalla, toinen kasvislisuke jne.!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi seitsemän