Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suhde joka on alkanut niin

Vierailija
13.09.2009 |

että molemmat ovat olleet tahoillaan vielä naimisissa. Voiko kestää?

Onko kellään komekusta että "salasuhteesta" on tullutkin oikea suhde? Voiko suhde kestää vai onko suhde tuomittu epäonnistumaan koska on alkanut salasuhteena?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

minäkin haluaisin tietää...riippuu varmaan paljon ihmisistä. Kauan teidän salasuhde kestänyt? Tunnetteko toisianne "tarpeeksi"?

Vierailija
2/4 |
13.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

koska voivatko puolisot koskaan luottaa toisiinsa 100 %:ti



Suhde arkipäiväistyy, kun intohimon 1000 päivää ovat takana, niin mikä estää heitä ajautumasta uuteen salasuhteeseen.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kanssa naimisissa, kun tapasi toisen. Tämä uusi avovaimo oli myös tahollaan naimisissa ja kummallakin oli lapsia. Sitten se klassinen virhe: suoraan yhteen asumaan salasuhteen jälkeen. Mies sanoo, että noin viikkoa myöhemmin tajusi tehneensä virheen. Eksäänsä ei kuulemma kaivannut, mutta tämä uusi oli vähän "sutta karkuun, karhu vastaan" -tasoa. No, ylpeydestä kitkuttivat yhdessä muutaman vuoden, mutta miehellä ei ole siitä suhteesta yhtään hyvää muistoa. Me tapasimme, kun mies oli eronnut tästä ja aloitimme ihan puhtaalta pöydältä. Takana monta yhteistä vuotta ja elo sujuu hienosti.



En sano, ettei tuo eroihin johtanut suhde voi toimia, mutta kannattaa ainakin ottaa omat kämpät ja yrittää aloitella rauhallisesti. On helpompi perääntyä kasvoja menettämättä, jos homma ei olekaan niin auvoista kuin siellä salassa.

Vierailija
4/4 |
13.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olivat siis aikoinaan tahoillaan naimisissa (isälläni yksi lapsi, äidillä ei). Tapasivat työpaikalla ja rakastua päksähtivät totaalisesti (salasuhdetta vuoden verran). Tämä siis tapahtui seiskytluvun alussa ja oli ehkä Isompi asia erota kun nykyisin.

Isän eka avioliitto oli kestänyt 8 vuotta, äitini 5 vuotta.

Umpirakastuneita ovat edelleen, niin ja naimisiin menivät vuonna 1973, minä synnyin 1975. Ihana, että löysivät toisensa ja suuren rakkauden! Ja sukujuhlissa käy myös isän exä, äidin exä ei.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän yhdeksän