Voiko tällaisesta vessasta saada jonkun sukupuolitaudin tms?
Meillä on töissä 2 vessakoppia yhteiskäytössä miehille ja naisille. Wc-istuimen rengas on jatkuvasti pissassa ja pytyt täynnä jarrutusjälkiä. Siivooja käy kerran päivässä pesemässä, mutta äijät ovat todella siivottomia. Yököttää kydä töissä vessassa ja mielessä käy saakohan tuolta jonkun taudin?
Kommentit (3)
Yököttäväähän se on, mutta vessasta et todellakaan tule saamaan sukupuolitautia :)
Jos oikein tosissaan yököttää, niin pidä mukana pullo käsidesiä - ensin pyyhit vessapaperilla rinkulan, sitten vielä käsidesillä.
Mutta (!), kannattaisi enemmän huolehtia vessan kahvoista, vessan vetimestä ym. Ihmisten käsissä kun on PALJON enemmän bakteereja kuin takamuksessa :)
Käsien pesu. Piste.
"kyykkii renkaan päällä" -tyyliä. Siinä pissi roiskuu niin, että varmaan miehetkin jo huomaa siivottomuuden. Ja sun ei tarvitse istua missään törkyisellä renkaalla.
ja aikuistenoikeesti, en kyllä tiedä voiko noista saada mitään tautia. Ehkä joku osaa vastata.