Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Meidän kunnassa joku perhe on barrikadeilla kirjaston Lasse-kirjoja vastaan! ov

Vierailija
09.09.2009 |

Heidän mielestään Lasse-kirjat pitäisi poistaa koko kirjastosta, ovat sopimattomia lasten luettavaski. Ihmettelen vaan, että mitä esim. jotkut pojat saisi siteen lukemaan jos tuollaista huumoriromaania ei suvaita? Olen ymmärtänyt, rttöä koulussakin on jatkokirjana ollut Lasse-kirja. Tämä perhe on ottanut yhteyttä tosi ylös hieraskiassa ja moneen suuntaan saadakseen asiassa kuulumaan!

Olwetteko lukeneet/ lukeeko teidän lapsenne?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lukee myös vaikka mitä muuta, viisikoita, elloja, herrahuuta, akuankkaa ja tinttiä jne laidasta laitaan.

Mitä pahaa on Lasseissa??

Vierailija
2/4 |
09.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä perhe on ottanut myös joihinkin kouluihin ym. yhteyttä asiassa.

Itse olen lukenut monta Lasse-kirjaa enkä näe niissä mitään pahaa. Se on sellaista huumoria, mikä uppoaa alakoululaisiin, etenkin poikiin. On mielestäni oikeita kirjoja, joihin pojatkin helposti tarttuvat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koska muuten en ymmärrä..

Vierailija
4/4 |
09.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen vain monesta suunnasta kuullut miten paljon he tämän asian eteen ovat tehneet. Kirjastovirkailijan tunnen hän kertoi laajemmin ja koulusta olen kuullut myös ja parista muustakin laajemmasta paikasta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä neljä