Mitä lahjaksi 60 vuotta täyttävälle äidille,
joka ei harrasta mitään, haluaisi matkalle, on persaukinen, jonka talo on ääriään myöten täynnä tavaraa. Ei aio pitää juhlia. Pitää hyvistä juomista ja ruuasta.
Itselläni ei olis varaa mihinkään matkalahjakorttiinkaan. Onko ok, jos ostan vaikka shampanjapullon ja kauniin kukkakimpun?
Kommentit (3)
Kasvo tai jalkahoito. Noin 50 euroa menee tähän.
Miten olisi yllätysjuhlat vaikka sinun luona?
Itse ajattelin 60-v täyttävälle äidille järjestää seuraavanlaiset synttärit:
Olen ostanut sellaisen ystäväni-kirjan, joka on juuri tarkoitettu henkilöille, jotka ovat oleet silloin 60-luvulla ystäviä. Äisilläni on paljon tuolta ajalta ystäviä. Olen kierrättänyt kirjaa ystävillä ja he täyttävät sitä ja laittavat siihen sitten sen aikaisen valokuvansa.
Annan siis tuon kirjan lahjaksi. Äisilläni on taas varaa ostaa tarvitsemansa ja haluamansa tavarat ja hänellä on kaikkea. Joten minullakin on ongelma näillä pienillä tuloilla ostaa mitään suurta.
Kuinka olisi ravintolaillallinen äidin kanssa?