Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onkohan mussa possulenssu, ja onko sillä väliä, onko se se?

Vierailija
30.08.2009 |

Sairastan siis kolmatta päivää. Kurkkukipu alkoi jo torstaina. Perjantaina paheni todella karkeaksi. Lauantaina alkoi raju yskä, nuha ja kuumeilu. Kurkku on ollut kaiken aikaa helvetin kipeä ja lihaksiakin vähän särkee. Kuume on ollut sellaista 38 astetta (normaali ruumiinlämpö 36.6). Viime yönä kuume kohosi lähemmäs 39 astetta, otin kuumetta alentavaa yöllä ja tänään on ollut vain 37.7 astetta.



Eilen illalla ja yöllä olin siis tosi surkeassa kunnossa. Nyt vain normaalia pikkukuumetta, kova yskä, kurkkukipu ja väsymys, pieni lihassärky.



Mistä tietää, oliko se nyt possulenssu ja pitääkö sitä selvittääkään? Flunssa kuin flunssa. Vai pitäisikö jotenkin erityisesti toimia, jos se sattuu olemaan sikainfluenssaa?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
30.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Erilaisia lentsuviruksia pyörii n 15 kpl joten voi olla tai olla olematta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla