Voi luoja, just plussasin!
Apua, olo ihan epätodellinen, tein positiivisen raskaustestin äsken! Olen juuri palannut töihin hoitovapaalta, vähänkö noloa jäädä hetikohta taas pois... Toisaalta tosi onnellinen olo, tätä mä olen salaa toivonutkin! En tiedä, itkisinkö vai nauraisinko!
Kommentit (4)
Mä olen siis toivonut kolmatta, mutta mies oli sitä mieltä, että jos meille kolmas tulee, niin se saa olla "vahinko", eli ei tarkoituksella yritetä. No, nyt sit sai sen vahingon... :)
Mä olen siis toivonut kolmatta, mutta mies oli sitä mieltä, että jos meille kolmas tulee, niin se saa olla "vahinko", eli ei tarkoituksella yritetä. No, nyt sit sai sen vahingon... :)
Minäkin olen jo 8 vuotta toivonut, että kuparikierukka pettäisi, mutta kun ei niin ei... meillä ilmeisesti lapsiluku jää siis kahteen, miehen toivomuksesta. t. 2
Ehdithän sä siellä töissä olla monta kuukautta vielä, yli puoli vuotta hyvän matkaa. Mulla oli sama juttu. Palasin töihin huhtikuussa ja jo kesäkuussa oli positiivinen testi. Ei auttanut kun kertoa pomolle syyskuun alussa että vuodenvaihteessa taas jäisin äitiyslomalle... Ehdin olla kahden lapsen välissä töissä huhtikuun puolivälistä vuoden alkuun.
Pakko kysyä... millä lailla salaa toivonut? Ehkäisykö petti vai oletteko yrittäneet lasta?