Muita samassa tilanteessa olevia: vauva tilauksessa ja...
kuukautisia jännityksellä näinä hetkinä alkaviksi odottavia?
On tää niin jännää, välillä meinaa piuha katketa kun on niin jännää!!
Me ollaan keväästä asti yritetty ja ei ole vielä montaa pettymystä siis koettu, mutta on ne ollu tylsiä päiviä kun tätsy on tullut.
Nyt jo on toivoa, odotin menkkkojen alkaviksi eilen, vielä ei kuulu!
Kommentit (11)
mutta kun on joka kuukausi käyny niin että kierto vaan pitenee niin ei oikein uskalla toivoa kun sit taas pettyy.. oottekos te miten pitkään yrittäneet?
Heh...oliko tarpeeks tyydyttävä vastaus?
Me alotettiin toukokuun alussa, silloin oli tainnut jo ovis mennä ohi. Kesä tässä on pakerrettu:)
Ap
samoihin aikoihin ollaan sit ruettu yrittää. :) kumpa nyt vaan molemmilla olis tärpänny.
t.2
lapsi? ja minkä ikäisiä olette? ihan uteliaisuudesta kyselen.. :)
t.2 vielä. :)
ollaan 3-kymppisiä, minä 30-v. ja mies 31-v. Esikoinen on 5-v.
Kuinkas teillä?
Ap
tuo neiti nyt reilun vuoden ja itse oon 19 ja mies 22.. kävin äsken netistä tilaamassa testin pitäis huomenna tai ylihuomenna tulla.. :)
Nyt ajattelin odottaa pari päivää, jos oikeen tsemppaan niin lauantaihin. Kuusi päivää vaan tuntuu niin tavattoman pitkältä ajalta, siinähän kerkee tapahtua jo vaikka mitä: menkat alkaa, menkat loppua!!
Ap
itsekkin yritän pitkittää tätä testaamista mutta en varmaan kyllä malta.. :D muutama euro ja saa taas hetkeks itselleen mielenrauhan.. :)
nyt kiertopäivä 36 menossa eikä mulla ole testiä millä testata.. ennen on ollu aina kierto 28 päivää mut kun alettiin yrittämään toista lasta niin venyy ja venyy. ensin 30päivää sitten 33 ja nyt jo 36.. tiedä nyt sitten alkaako vai ei..