Siis MINKÄLAINEN ihminen käyttää SAMETTIHOUSUJA? Yöäk!
Kommentit (18)
mitä tarkoitat samettihousuilla? Sellasia farkkujen mallisia vakosamettihousujako? No minä ainaki, on tosi kivat jalassa :)
Mistä saisit elämääsi sisältöä, ellet voisi intohimoisesti vihata ja yökätä samettihousuja? Tyhjäähän se olisi!
Sellasia hyvin istuvia bootcut mallisia läppätaskullisia on paritkin. Ei nyt mitkään kesähousut mutta talvella ihan vakikäytössä. Ja en kyllä tuttavapiirissä ole edes ainoa joka käyttää ja minua muodikkaampiakin käyttäjäporukasta löytyy! :) Noin 25-30v ollaan jos kiinnostaa.
Ja millainen olen? Keski-ikäinen, hyvinkoulutettu, kaupunkilainen.
Aivan tavallinen, vakosamettihousuinen mies tietysti!
olen nähnytkadulla sammareissa, eikä vaikuttanut lainkaan tyylittömältä
tykkää eniten sammareista.
omilla tytöilläni on sellaisia.
itselläkin yhdet. useammatkin voisin ostaa jos löytyis tarpeeksi pitkiä. eli siinä missä farkkujakin niin sammareita käytetään, yleensä kyllä talvella.
Tosin vaan niitä farkkumallisia jossa se vakosametti on ohutta ja "kapearaitaista". Talvella lämpimämmät kuin farkut, väreinä musta, musteensininen ja tummanruskea.
muotiin ovat tulossa,kertoi lehti.
Ostin H&M:stä vaaleanruskeat ja ovat hyvännäköset.
Muistan kun ne oli muodissa 90-luvulla, silloin omistin monetkin. Tällä hetkellä kaapissa ei ole yksiäkään mutta toivottavasti niitä saa syksyllä kaupoista. Kaikkein parhaat ovat sellaiset suoralahkeiset farkkumalliset ruskeat.
Eihän se mene koskaan pois muodista. Minulla on jo 30 vuoden ajan ollut aina vaatekaapissa parit farkkumalliset sammarit eikä koskaan ole ollut vaikeaa löytää uusia, kun vanhat ovat kulahtaneet. Viime talvena ostin USA:sta kahdet.
Valitettavasti kaapissa ei ole tällä hetkellä yksiäkään sopivia sammareita.
Kertokaapa pliis mistä saa bootcut-mallisia vakosamettihousuja!
todella hyvännäköiset, vahinko etten ole löytänyt mistään toisia samanlaisia, ostaisin useamman parin.
just ne kapeavakoiset, löytyy hienoja malleja ja värejä. Hyvä ette osta niin fiksummille riittää useita :-)
Miksi täällä nyt koko ajan nostellaan näitä 10v. vanhoja ketjuja?
Mitä ajat tällä takaa??