Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muita "hulluja", jotka käyttävät kesälomaansa kaappien siivoamiseen?

Vierailija
02.07.2009 |

Mun oli käytännössä pakko tarttua toimeen, sillä talven aikana on päässyt pahasti paitsioon kaappien inventointi yms. Varasin kirppispöydän ja kannan nyt ylimääräiset romppeet sinne tai Konttiin. Saa sitten vähän taskurahaa kesälomareissullekin :)

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
02.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina vaan tuntuu että "alotan sitten huomenna"...

Vierailija
2/6 |
02.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin työ jo oikeastaan tehty, ja onpa hyvä mieli!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
02.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

tekee epätoivon hetkellä ihan mitä vaan... eli ku tässä kidun rv40+4 ja alamahassa juilii ja supistelee säännöllisen epäsäännöllisesti ja odotan vaan, että pääsen tästä pallosta ja saan tuon ihanan pienen syliin, ni pitää keksimällä keksiä tekemistä ja missäpä aika kulus paremmin ku järjestelemällä ja siivoamalla milloin mitäkin nurkkaa.. kokeilin jopa, että jos innostuisin tilkkutöistä, mutta ei menny ihan pilkuntarkasti suoraan, ni lopetin alkuunsa.. lukeminenkaan ei enää oikein maistu..

Vierailija
4/6 |
02.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja hulluna pidetään myös senkin vuoksi, että lomat menee yleensä aika pitkälle treenatessa, myös lomamatkoilla harrastan moista. Olenpa kuullut taivasteluja, kun en kisko kaksin käsin siideriä tms, vaan tykkään mielummin kuntoilla. Noh, meitä on moneen junaan :)

Vierailija
5/6 |
02.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jätän kaiken aina kesäksi. Sitten kun lomaa jäljellä viikko, siivoan kaappeja, varastoa, maalaan seiniä ja teen kaiken minkä olisi voinut tehdä aiemminkin. Ja sama taitaa käydä tänä kesänä, ei muutakun ulos makaamaan :)

Vierailija
6/6 |
02.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen tehnyt yhtä jos toista yleishyödyllistä. Kirppispöytäkin oli pitkään ja saimme valtavasti turhaa tavaraa pois. Nautin paikkojen järjestelystä, mutta makoilen välillä aurinkotuolissakin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan viisi