Nainen! Jos olisi AIKAKAUSLEHTI, millainen lehti olisit?
Kommentit (20)
Artikkeleita liikkumisesta, monipuolisesta, helposta ja nopeasta ruuanlaitosta sekä yleisestä hyvinvoinnista, mutta pari aukeamaa myös musiikista ja kulttuurista sekä ajankohtaisia talousuutisia (ammattini) ja lopussa tyhjä aukeama vapaalle luovuudelle.
Tiede- luonto-, historia- metsä-, maatalous ja hyvinvointilehden risteytys.
Olisin asiapitoinen lehti täynnä kaikkea mielenkiintoista sisältöä ja aina jotakin yllätyksellistäkin. Ajankohtaisia asioita, tiedeasioita ja kaikkea elämää, hyvinvointia ja kehitystäkin. Olisin lehti joka sinun olisi aina pakko saada itsellesi sillä ilman minua et voisikaan enää elää. Olisin aina se jolta vaadit eniten ja jota et malttaisi odottaa. Jäisit minuun koukkuun etkä päästäisi minua käsistäsi millään sillä olisin kiehtova kannesta kanteen aina uudestaan ja uudestaan.
Semmonen vähän edgympi lehti, missä neuvotaan yhtä jos toista, asioita joista poliisikin voisi kiinnostua. Ei kukkahatuille.
Vierailija kirjoitti:
Semmonen vähän edgympi lehti, missä neuvotaan yhtä jos toista, asioita joista poliisikin voisi kiinnostua. Ei kukkahatuille.
Mä voisin lukee sua.
Vierailija kirjoitti:
Tiede- luonto-, historia- metsä-, maatalous ja hyvinvointilehden risteytys.
Mixit ovat ihan kivoja yleensä.
Yrittäjyyttä, hyvinvointia, taidetta, luontoa, eläintiedettä, lemmikkejä lemmikin hyvinvoinnin näkökulmasta, eläinten oikeuksia, uusimpia tutkimukskatsauksia eri aloilta jne. puutarhaa ja käsitöitä, tanssia ym. liikuntaa.
Ei kosmetiikkaa, ei muotia, eikä todellakaan cosmon opetuksia siitä, kuinka olla hyvä nukke miehelle.
Minä pitäisin sisälläni tiedeartikkeleita Tieteen kuvalehden tapaan tyhmemmillekin lukijoille helppotajuisessa muodossa. Lisäksi sivuillani käsiteltäisiin historiaa ja taidehistoriaa. Jonkin verran tarjoaisin lukijoille leivontaohjeita ja sisustukseen liittyviä artikkeleita. Hyvin suuri osa sisällöstäni keskittyisi puutarha-asioihin, mm. vaihtoehtoisiin tapoihin viljellä kotitarpeisiin erilaisia syötäviä vihanneksia. Jonkin verran voisin esitellä myös luonnossa liikkumiseen ja koirien kouluttamiseen liittyviä asioita.
Olisin roskablaska joka kertoo asioita joita muut eivät kerro jostain syystä... keskustelua ihmissuhteista, sisustuksesta, käsitöistä (ompelu + kutominen), ruoanlaitosta ja toimivia yksinkertaisia reseptejä, keskustelua käytössäännöistä ja -ohjeista, pukeutumisesta, uskontoa erikseen lapsille ja aikuisille, ihmisten lyhyitä elämäntarinoita, keskustelua elämästä ja vaikeista asioista, lastenhoidosta, kukista (sisä - ja parvekekukat) ja hyötykasveista, kodinkoneista, musiikista, lasten/aikuisten harrastuksista, koruista (jalokivet?)
Eikö vauvapalsta ole jo melkein tämmöinen mutta ilman mitään kuvamateriaalia???
Ruma ulkoasu ja tylsä sisältö. Kukaan ei haluaisi lukea minua.
Olisin vanhanaikainen Kotiliesi eli juuri sellainen lehti kuin Kotiliesi oli 90-luvulla ja 2000-luvun alussa. Siinä oli ihan tavallisesta elämästä juttuja, kulttuuriaiheita ja paljon reseptejä.
Virallinen Lehti. Ulkoasu voi olla varsin kuivakas, mutta sisällä draama lähtee tasolta "kuolleeksi julistetut".
Sääkatsauksia, puutarhanhoitoa, valokuvia ja runoja. Ei yhtään julkkista. Pari sivua missä ihmiset sais kommentoida, ihmetellä ja vänistä kaikenlaista - vähän niinkuin täälläkin. Ihmisyyttä.
Lehdessä olisi neuleohjeita, reseptejä ja urheiluartikkeleja, etenkin jääkiekosta.