73e kahdeksi viikoksi
Tai maanantaihin 13.7. asti. Maksoin tänään vuokran ja lainan ja tuon verran jäi tilille ja lompakkoon ruokaa varten. Tällä hetkellä ruokaa on ihan hyvin, mutta tuntuu toivottoman pitkältä ajalta pärjätä tuolla summalla, kun perheessä on kuitenkin kuusi henkeä.
Pitänee alkaa katselemaan, voisiko pistää mitään (esim. lasten vaatetta) huutonettiin tai vauvan kirpparipalstalle. Muuta en keksi oikein.
Kommentit (3)
päivälle 5.20 €. Jos ei tarvitse ostaa vaippoja, pesuaineita tms. niin kyllä se varmasti ruokaan riittää, tosin ei voi hirveästi herkutella. Teet mahdollisimman paljon itse ja isoja annoksia niin saa esim. eväät töihin ja osan voi pakastaa (jos sellainen on).
WC-paperi ehkä ainoa, mikä voi ehtiä loppumaan ennen seuraavaa tiliä. Mutta näillä mennään. Keittoja ja laatikkoruokia ja turhat välipalat pois. Jotain ehkä voin leipoa, kuten sämpylät. Ehkä tässä pärjäillään. :)
AP
Toisessa 5 henkeä, toisessa 6. Miten ihmeessä ilmaista, että voisivatkohan ostaa omat sapuskansa pöytään..? Tosi noloa.
AP