Kihloihin on off suhteessa
Kun on erottu ja palattu yhteen useamman kerran, niin kosinta ja kihlaus. Mitä mieltä?
Kommentit (10)
No juu EI. Sormus ei pidättele ketään. Jos yhdessä olo ei onnistu ilman sormusta, niin ei se onnistu myöskään sormuksen kanssa.
On-off- suhde on mielestäni osoitus parin epäsopivuudesta ja kypsymättömyydestä, jotka eivät osaa olla yksin, vaan palaavat aina se "helpon" ratkaisun luo. Ja jos eroon johtaneita asioita ei ole onnistuttu käsittelemään, niin ei se suhde tule pitemmän päälle kestämään jatkossakaan. Itse en jaksaisi tuhlata aikaa montaa vuotta on-off- suhteeseen.
Tässä fiksu vastaus! Ei mitään lisättävää!
jos vain on jännä niin ehdottomasti kihloihin.
Ei kannata. Se kiukuttelee kohta taas ja kipittää raamit kaulassa mies-egoaan kaljalla hoitamaan.
JSS, hanki henkisesti terveempi (kypsempi, itsekriittinen) mies. Ja nuorempi. Älä mitään puolivalmista vainaata ota.
Onko tuossa kihlaus yritys vakauttaa suhdetta vai oikeasti harkitun sitoutumishalun ja -aikeen seurausta? Avioero ja sitten uudelleen naimisiin meno on hitaampaa, työläämpää ja kalliimpaa, jos on-off meininki jatkuu edelleen.
Ette sovi toisillenne eli miksi pilata tulevaisuus?
Juu on koettu. Kihloilla yritettiin saada homma toimimaan. Kihloilla ja yhteisen asunnon ostolla. Ei tullut mitään. Tuli ero ja asunnon myynti.
Teinimeininkiä