Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ajatelkaa, että joku diggaa Frederikistä!

Vierailija
24.07.2026 |

Kyllä voi olla erilaisia makuja ihmisillä.

Kommentit (24)

Vierailija
21/24 |
27.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ymmärrän paljon paremmin reetun diggaajaa. Sen sijaan vanha kuollut alkoholisti ja biisinkopioija pate mustajärvi? Joku sellaistakin junttipaskaa vieläkin radiossa soi? 

Jaa millä tavalla Pate Mustajärvi on kopioinut jotain biisejä? Se, että hän lauloi jotain ei tarkoita sitä, että hän on tekstittänyt läheskään kaikkea laulamaansa. Säveltäjä hän ei ole. Eikä osaa soittaa kuin rumpuja ja niitäkään ei häävisti.

Vierailija
22/24 |
27.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mukava mies ja nuorena tyrmäävän komea hurmuri. Lisäksi hyviä biisejä ja osaa viihdyttää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
23/24 |
27.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo nuorena ehkä menetteli mutta nyt voisi jo dannyn kanssa lopettaa turhia sekaisia vanhoja äijiä.

Vierailija
24/24 |
27.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työn puolesta tavannut hänet takavuosina useasti ja päässyt naamatusten juttelee kahden kesken. Oli kyllä todella mukava kaveri. Meillä kävi useita julkkikksia asiakkaina ja mukavina muistan Dannyn, Eija Kantolan, Helena Petäjistön, Kassu Halosen. Vähemmän mukavina, Tapani Pertun, Kojon ja Riki Sorsan. Kauppaneuvos Paukun näyttelijä oli ihan huipputyyppi. Muitakin tuli nähtyä mutta en henk.koht asioinut heidän kanssaan.

Dannyn näin Raumalla mäkkärin jonossa viimeviikolla, oli muuten komee S500 mersu alla. En käynyt moikkaamassa :)